Сьогодні зі заходом сонця настає мусульманський Новий рік
Свій початок ісламський календар Гіджра бере 16 липня 622 року нашої ери. У цей день, згідно з Кораном, відбулося переселення пророка Мухаммада і перших мусульман з священного міста Мекки в інше священне для мусульман місто Медину, яке розташоване в західній частині півострова Саудівської Аравії.
Тому в перший день нового року мусульмани всього світу обов'язково читають в мечетях Коран і проповідь про переїзд великого пророка Мухаммада.
В основі Гіджри лежить місячний річний цикл. Мусульманський календар побудований тільки на зміні місячних фаз. Тому він є чисто місячним. Дванадцять місячних місяців складають місячний рік, що, за наближеними підрахунками, дорівнює 354 добам. А оскільки справжня тривалість місячного місяця не 29,5 днів, а трохи більше, то і тривалість місячного року дорівнює не 354 дням, а 354,367. Оскільки це не ціле число, то неминуче виникає проблема високосів, тобто чергування простих років, що містять 354 дні, і років подовжених - по 355 днів.
Мусульманський рік не прив'язаний до сезонів, місяці мігрують по всіх порах року, у результаті чого початок року, наприклад, може припадати на літні місяці, а через деякий час - на зимові.
Перший місяць Мухаррам - священний або ж у перекладі з арабської мови "заборонений", протягом якого Аллах забороняє будь-які війни, конфлікти і кровну помсту. Від того, як мусульманин проведе місяць Мухаррам, залежить весь його майбутній рік. Згідно з Кораном, Мухаррам – це час для богослужіння і покаяння.
"Початок Нового року за мусульманським календарем не є канонічним мусульманським святом, проте Гіджра (переселення) Пророка Мухаммада (мир йому) з Мекки до Медини стала однією з найвизначніших подій в історії ісламу. Гіджра символізує початок мусульманської цивілізації та становлення Ісламу як світової релігії", — розповідає шейх Мурат Сулейман, голова Духовного управління мусульман України "Умма".