Спікер ВРУ розповів, коли Рада розглядатиме законопроект про заборону УПЦ МП у другому читанні

13.12.2023, 11:31
Держава
Спікер ВРУ розповів, коли Рада розглядатиме законопроект про заборону УПЦ МП у другому читанні - фото 1
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вважає, що народні депутати можуть проголосувати у другому читанні законопроект про заборону УПЦ МП в Україні на початку 2024 року.

Про це він розповів в інтервʼю для "Ми-Україна".

"Ми очікуємо зараз на те, що Комітет повинен провести необхідні рішення, консультації, прийняти як пропозицію в другому читанні. Я сподіваюсь, що десь це питання може бути вирішене буквально на початку наступного року", - зазначив Стефанчук.

Разом з тим він висловив переконання, що у сесійній залі знайдеться достатньо голосів для підтримки законопроекту.

"Залежно буде від того, який текст буде напрацьований. Ви бачили, що в першому читанні підтримка залу була", - наголосив спікер українського парламенту.

Нагадаємо, за даними СБУ, з початку повномасштабної війни СБУ відкрила 68 кримінальних проваджень щодо священнослужителів УПЦ МП. Найбільше проваджень стосувалися державної зради, колабораціонізму, виправдовування російської агресії, виготовлення та поширення символіки РФ або порушення рівноправності громадян. Крім того, суди вже винесли 19 вироків щодо священиків.

Верховна Рада на засіданні у четвер, 19 жовтня, проголосувала у першому читанні за проект закону №8371, яким передбачена заборона діяльності релігійних організацій, які пов’язані з країною-агресоркою.