Спільнота св. Еґідія запрошує на молитву за Україну

24 січня, 14:57
Держава
Спільнота св. Еґідія запрошує на молитву за Україну - фото 1
У відповідь на заклик Папи Франциска, Спільнота св. Еґідія в Україні запрошує усіх людей віри і доброї волі на спільну молитву за мир в Україні, яка відбудеться 26 січня, початок о 19:00, у соборі св. Олександра в Києві (вулиця Костьольна, 17).

Участь у молитві візьме Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

"Молитва - наша перша відповідь на напружену ситуацію", — зазначає очільник Спільноти в Україні Юрій Ліфансе.

Нагадуємо, 23 січня Папа Франциск під час молитви Ангел Господній висловив стурбованість з приводу подій, що відбуваються навколо України. З огляду на цю тривожну ситуацію, понтифік проголосив середу 26 січня Днем молитиви за мир.

«З тривогою слідкую за зростанням напруження, що загрожує завдати нового удару по мирові в Україні та підважує безпеку на всьому європейському континенті, що має ще ширші наслідки. Звертаюся із палким закликом до всіх людей доброї волі підносити молитви до Всемогутнього Бога, щоб кожна політична дія та ініціатива більше служила загальнолюдському братерству, а не частковим інтересам. Той, хто переслідує власні цілі, завдаючи шкоди іншим, зневажає власне покликання людини, бо всі ми створені братами і сестрами. Тому, зі стурбованістю, з огляду на існуюче напруження, пропоную, щоб наступна середа, 26 січня, була Днем молитви за мир», — закликав понтифік.

Також єрахи УГКЦ, РКЦ в Україні та Голова Єпископської конференції Польщі сьогодні, 24 січня, оприлюднили спільне звернення щодо можливого повномасштабного втогрнення Росії в Україну.

"Окупація Донбасу і Криму довели, що Російська Федерація – порушуючи державний суверенітет і територіальну цілісність України – зневажливо ставиться до обов’язкових норм міжнародного права. Ця ситуація становить велику загрозу не тільки для країн Центральної та Східної Європи, а й для всього Європейського континенту, і може зруйнувати досягнення багатьох поколінь, які будували мирний порядок і єдність у Європі", — йдеться у зверненні.

"Сьогодні хочемо пригадати нашим співвітчизникам, що кожна війна – це нещастя. Вона не може бути відповідним способом вирішення міжнародних проблем, бо породжує лише нові та серйозніші конфлікти. Війна є безглуздим насиллям, знищенням, із якого немає вороття, яке руйнує сьогодення і загрожує майбутньому людей. Мирний час не несе жодних втрат, з війною ж можна втратити все. Зрештою, війна – це завжди поразка для людства, як варварство і зовсім не ефективний інструмент вирішення непорозумінь", — пригадують католицькі єрархи.

Спільнота св. Еґідія запрошує на молитву за Україну - фото 85913