Спільнота святого Еґідія просить львів'ян допомогти з Різдвяним обідом для бідних

06 січня, 11:36
Суспільство
Спільнота святого Еґідія просить львів'ян допомогти з Різдвяним обідом для бідних - фото 1
Спільнота святого Еґідія, яка 7 січня проведе традиційний Різдвяний обід для бідних, запрошує львів'ян долучитись до свята у якості волонтерів.

Про це повідомляє ZAXID.NET.

Цьогоріч обід розрахований на приблизно 400 людей і відбудеться одразу у трьох локаціях.

За словами координаторки заходу Лариси Шидловської, різдвяними стравами частуватимуть у церкві Покрови Пресвятої Богородиці на вул. Личаківській, 175а, у церкві Архистратига Михаїла на вул. Винниченка, 22 та у сквері біля Порохової вежі. Потрібно, щоб у кожній локації було принаймні 30 волонтерів, які роздаватимуть страви та подарунки, які вже запаковані.

«Не зашкодить також, щоб люди приносили солодке. Можна також шинку і ковбасу, бо ми частину замовили, частину нам подарують, але бракує ще 10-15 кг. Волонтери, які хочуть долучитись до роздачі, можуть приходити 7 січня на 10:00 до церкви Покрови», – розповіла Лариса Шидловська.

Також Спільноті святого Еґідія потрібно хоча б 20 волонтерів, які допоможуть спакувати подарунки для 300 мешканців геріатричного пансіонату, відвідини якого заплановані на 9 січня.

«Там є 300 людей, потрібно для них спакувати подарунки і страви. Також було б добре, якби хтось із бусом зголосився довезти все до пансіонату. Кілька повністю вакцинованих людей можуть поїхати з нами, щоб вивантажити і роздати все на місці», – говорить координаторка.

Охочі допомогти Спільноті святого Еґідія провести Різдвяний обід для бідних та спакувати подарунки для мешканців геріатричного пансіонату можуть зголошуватись до Лариси Шидловської за номером 0672845077 та до Іванни Синицької за номером 0679532155.

Спільнота святого Еґідія працює у Львові вже 20 років. Щотижня її волонтери роздають їжу бідним, а також влаштовують для них заходи і відвідують мешканців геріатричного пансіонату.

Як РІСУ повідомляла, Великий Різдвяний обід Спільнота святого Еґідія та парафія церкви Покрови Пресвятої Богородиці влаштовують у Львові з 2006 року. Минулого року за святкові столи на Різдво Христове сіли понад 500 людей в потребі. Для них накривають гостину безпосередньо у самому храмі.

Спільнота святого Еґідія просить львів'ян допомогти з Різдвяним обідом для бідних - фото 84794
Вечеря у Гарнізонному храмі Львова

 

«Така філософія та символіка дійства є дуже важлива, адже сам Господь Ісус Христос народився як убогий, як біженець, як людина без дому, тому бідні є у самому серці Церкви — вони є в центрі Різдва Христового. Зустріч з ними — це реальна зустріч з новонародженим Дитям, яке приходить до нас у бідних та потребуючих людях. “Коли Я був голодний - нагодували Мене, нагий був – одягнули мене. Все, що зробили одному з Моїх братів найменшим, — Мені ви зробили” (Євангелія від Матея)», — зауважує о. Іван Курилець, духівник Спільноти.

До пандемії волонтери Спільноти святого Еґідія накривали святкові столи, на яких були усі традиційні різдвяні страви галичан, а в кінці імпрези на гостей чекали колядки, виступ вертепу та вручення подарунків. Кожен з потребуючих отримував теплі речі на зиму, фрукти та солодощі.