Спільнота УКУ привітала Главу УГКЦ із 15-річчям інтронізації
Про це повідомляє прес-служба УКУ.
На початку 90-х рр., коли УГКЦ лише виходила з підпілля і не мала ні своїх інституцій, ні ресурсів, тодішній провід Церкви прийняв рішення про відродження семінарій та відновлення Львівської богословської академії, з мандатом працювати над перетворенням ЛБА у відповідний час в Український католицький університет.
«Вже тоді Блаженніший Святослав був активним учасником процесів творення самобутнього інтелектуального голосу відродженої Української Церкви. Він був першим богословом, який повернувся з докторатом до України після навчання за кордоном. Ставши Главою УГКЦ, Блаженніший Святослав дає поштовх кільком візійним ініціативам, покликаним утвердити українців у досвіді їхньої Богом даної гідності та показати суб'єктність української релігійної культури всьому світові», – наголошує ректор УКУ Тарас Добко.
«З моментом підготовки до тих важких днів, які ми зараз маємо, Господь подарував нам молодого, освіченого, енергійного лідера Церкви – Патріарха, який здатен вести нашу Церкву і українську спільноту через той вир нещасть і трагедій, який ми переживаємо. Блаженніший Святослав постійно дбає про те, як послужити нашим вірним там, де вони сьогодні є. Він завжди є поруч зі людьми і ця готовність послужити є видимою його у проповідях, рішеннях, у кожному кроці», – поділився віцепрезидент УКУ о. Богдан Прах у інтервʼю для Живе телебачення , присвяченому 15-річчю служіння Блаженнішого Святослава як Отця і Глави УГКЦ.
Блаженніший Святослав, як богослов, душпастир та інтелектуал, як українець і людина світу, «великого бажає» для освітнього середовища української Церкви, вірить в суб'єктність і спроможність українського інтелектуального голосу, запрошує академічне середовище до творення майбутнього української Церкви.
"Від усієї спільноти УКУ вітаємо нашого Патріарха та Великого Канцлера! Бажаємо йому міцного здоровʼя, довгих років служіння, усіх Божих ласк!
Дякуємо за ваш провід, жертовність, лідерство, служіння.
На многая і благая літа, Ваше Блаженство!"