Справа Хізб ут-Тахрір. У Сімферополі за один день заарештували 25 кримських татар

27 січня, 12:52
Держава
Справа Хізб ут-Тахрір. У Сімферополі за один день заарештували 25 кримських татар - фото 1
Суди в анексованому Сімферополі за один день, 26 січня, заарештували щонайменше двадцять п'ять кримських татар, яких днем раніше було затримано біля будівлі Київського районного суду міста.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

25 січня десятки кримських татар прийшли підтримати шістьох кримчан, яким обирали запобіжний захід у черговій кримінальній справі щодо релігійного руху "Хізб ут-Тахрір". Під час засідання поліція затримала понад 30 людей. Пізніше більшість з них звинуватили в "організації масового одночасного перебування громадян у громадському місці, яке спричинило порушення громадського порядку".

У п'ятницю ввечері суди встигли ухвалити двадцять шість вироків. Двадцять п'ять обвинувачених отримали від 10 до 15 діб арешту, ще одного оштрафували на 20 тисяч рублів.

"Хізб ут-Тахрір" – міжнародний рух ісламістського штибу. Воно легальне у багатьох країнах світу, але з 2003 року заборонено у Росії, де визнано терористичною організацією.

Після анексії Криму у 2014 році російська влада почала масово переслідувати на півострові нібито послідовників руху, переважно кримських татар. Кримінальні справи проти них за статтями про тероризм найчастіше заводять лише на підставі знайденої під час обшуків релігійної літератури. Нині під арештом і у тривалому ув'язненні перебувають понад триста осіб. Міжнародні правозахисні організації визнають їх політичними ув'язненими. Самі кримські татари вважають, що їх переслідують виключно через незгоду з анексією півострова.