Справу прислужника монастиря УПЦ МП, який виправдовував агресію РФ, передали до суду

23 березня, 17:06
Суспільство
Справу прислужника монастиря УПЦ МП, який виправдовував агресію РФ, передали до суду - фото 1
До суду скеровано справу за обвинуваченням прислужника одного з монастирів УПЦ МП на Київщині за виправдання збройної агресії РФ.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно прислужника одного з монастирів Української Православної Церкви Московського Патріархату за фактом виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, а також глорифікації її учасників», – йдеться в повідомленні прокуратури області у Telegram.

За даними слідчих, обвинувачений в одному з месенджерів вступив до проросійських спільнот.

«Він виправдовував злочинні дії армії РФ на території України та чекав захоплення окупантами столиці й інших регіонів країни», – йдеться в повідомленні.

Починаючи з жовтня 2022 року, СБУ провело на об’єктах УПЦ МП по всій Україні низку обшуків. У результаті слідчих дій, серед іншого, правоохоронці виявляли «велику кількість антиукраїнських матеріалів», а також документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

У грудні минулого року СБУ опублікувала перелік з 10 осіб, які потрапили у «церковний список» санкцій РНБО. Серед них, зокрема, клірик УПЦ МП, екс-депутат Вадим Новинський та намісник Києво-Печерської лаври Павло Лебідь.

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» 10 березня оголосив про розірвання договору оренди з УПЦ МП з 29 березня 2023 року.

Митрополит УПЦ МП Павло Лебідь заявив, що ченці не залишать територію лаври, бо за 35 років оренди «просто немає місця, куди це все вивезти».