США поверне Україні вивезені нацистами релігійні артефакти

Уряд США хоче повернути Україні, Румунії, Угорщині та Словаччині релігійні артефакти, викрадені нацистами з єврейських синагог та будинків у Європі під час Голокосту.

US returning Jewish artifacts stolen by Nazis

Про це інформує Gazeta.ua з посиланням на Newsweek.

17 артефактів, серед яких похоронні сувої, рукописи та інші історичні предмети, збиралися продати на аукціоні у Нью-Йорку. Та після запиту про їх походження і консультацій зі Всесвітньою єврейською організацією реституції, правоохоронці конфіскували історичні предмети.

Аукціонний будинок Kestenbaum & Company, який є організатором торгів, заявив, що співпрацював з владою США. Водночас приватний колекціонер, який був учасником аукціону, запевнив, що намагався врятувати та зберегти єврейські історичні документи, які в іншому випадку були б втрачені.

Федеральні прокурори Брукліну кажуть, що вилучені артефакти будуть повернуті спільнотам походження з України, Румунії, Угорщини та Словаччині.

"За відсутності будь-якого походження або документації про передачу від тих, хто вижив у цих громадах, немає законних засобів, за допомогою яких рукописи та сувої могли бути імпортовані до Сполучених Штатів", – заявили в прокуратурі Брукліна.

Виконувачка обов'язків адвоката США Жаклін Касуліс стверджує, артефакти містять неоціненну історичну інформацію, що належить нащадкам сімей, які жили та процвітали в єврейських громадах до Голокосту.

Організовану групу контрабандистів, які намагалися переправити до Євросоюзу майже 30 посилок з унікальними предметами старовини, викрили оперативники Служби безпеки України в Київській області. Предметом пильної уваги СБУ стала колекція виробів, що датуються I тис. до н.е. і періодом Київської Русі.