Стало відомо місце і дату виборів Сербського Патріарха

11 лютого, 10:42
Православні
Стало відомо місце і дату виборів Сербського Патріарха - фото 1
Вибори Предстоятеля Сербської Православної Церкви (СПЦ) відбудуться 18 лютого в храмі святого Сави в Белграді.

Про це повідомляє Благовест-інфо.

Патріарх Сербський Іриней помер від наслідків COVID-19 у військовій лікарні в Белграді 20 листопада. Зараз місцеблюстителем патріаршого престолу є митрополит Дабробосанский Хризостом, якого 10 грудня виписали з лікарні, де проходив лікування від коронавирусу.

"Святий Архиєрейський Синод на засіданні прийняв рішення про те, що Архиєрейський Собор, на якому 18 лютого буде вибирати Патріарха Сербського, пройде в крипті (нижньої церкви) храму святого Сави".

Серед найбільш часто згадуваних кандидатів на пост глави СПЦ - митрополит Загребсько-Люблінський Порфирій, єпископ Бачський Іриней та єпископ Будимлянсько-Никшичскький Іоанникій, який після смерті митрополита Амфілохія є місцеблюстителем глави митрополії Чорногорської-Приморської.

Згідно зі сербською церковною традицією, спочатку єпископи, архиєпископи і митрополити виберуть зі своїх лав трьох найбільш гідних кандидатів. Потім їх імена в конвертах будуть поміщені в Євангеліє, звідки один з конвертів "наосліп" витягне шанований монах одного з монастирів.