Старообрядницька релігійна громада Чернівців вийшла з підпорядкування Московської митрополії

Старообрядницька релігійна громада Чернівців вийшла з підпорядкування Московської митрополії - фото 1
Старообрядницька релігійна громада тепер діятиме автономно.

У Чернівцях старообрядницька релігійна громада офіційно заявила про рішення вийти з підпорядкування Московської митрополії, зареєструвавши відповідну заяву.

Про це повідомив головний спеціаліст відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії Чернівецької ОДА Сергій Бухаров, повідомляє АСС.

За словами посадовця, старообрядницька релігійна громада міста Чернівці ухвалила рішення щодо виходу з підпорядкування Московської митрополії Російської Старообрядницької Церкви та забрала зі своєї назви та статуту будь-яку згадку про країну-агресора. Так, це перша міська релігійна громада, яка офіційно заявила про таке рішення та зареєструвала заяву.

"Цьому бажанню громади передувало рішення клерикального центру РФ щодо зняття з отця Леонтія сану священика. Всупереч волі Росії, він продовжив служити у храмі, незважаючи на погрози відлучення", – повідомив Сергій Бухаров.

Як зазначається, обласна рада церков стала на захист отця Леонтія, його підтримали всі конфесії. Старообрядницька релігійна громада тепер діятиме автономно, без підпорядкування Московській митрополії.

Зазначимо, Руська Православна Старообрядська Церква виникла 1666-го внаслідок розколу РПЦ та проклять старих обрядів Московськими соборами 1666 і 1667 років. 1971 Московський Патріархат зняв "прокляття", але так і не визнав її.

Раніше ВРУ ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української Православної Церкви Московського Патріархату в Російську Православну Церкву в Україні. Відповідно до цього документа, релігійна організація, центр управління якої розташований в країні-агресорі, мусить у своїй назві повністю відтворити статутну назву організації, до якої належить. Також можливе додавання слів "в Україні" або ж зазначення свого місця в структурі цієї релігійної організації.