Статую Леніна в Ужгороді переплавлять на єпископа

30.08.2010, 10:22
Статую Леніна в Ужгороді переплавлять на єпископа - фото 1
На засіданні 27 серпня Ужгородська міськрада ухвалила рішення безкоштовно передати статую Леніна, яка стояла на площі Народній в Ужгороді, Мукачівській єпархії ГКЦ.

Ленін_1.jpgНа засіданні 27 серпня Ужгородська міськрада ухвалила рішення безкоштовно передати статую Леніна, яка стояла на площі Народній в Ужгороді, Мукачівській єпархії ГКЦ. Звернення з проханням про таке рішення єпископ Мукачівський ГКЦ Мілан (Шашік) скерував керівництву міста ще кілька років тому.

За інформацією порталу Відкрите Закарпаття-ViZa, пам’ятник використають як матеріал для виготовлення скульптури єпископа Андрея (Бачинського). Встановити скульптуру мають намір на площі імені єпископа біля кафедрального собору ГКЦ в Ужгороді.

Бронзову статую Леніна використали для пам’ятника Матері-Україні Пресвятій Богородиці-Оранті і у місті Самбір. З ініціативи міського голови Самбора Михайла Кота з нагоди 769-річчя міста 28 серпня пам’ятник Матері-Україні встановили біля міської ратуші на площі Ринок.

Пам'ятник_Матері-України_1.jpgЯк інформує Zaxid.net, вартість пам’ятника — близько 1 млн грн., але усі витрачені кошти надійшли з пожертв.

Пам’ятник встановили на тому ж місці, де стояла скульптура Леніна, використавши навіть попередній постамент.