Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні підписала угоду з заповідником «Софія Київська» про користування Андріївською церквою

Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні підписала угоду з заповідником «Софія Київська» про користування Андріївською церквою - фото 1
Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні підписала угоду з Національним заповідником «Софія Київська» про користування Андріївською церквою – пам’яткою архітектури XVIII ст. для звершення регулярних богослужінь Місією «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні».

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Ставропігії від 27 липня.

«Складаємо щиру подяку всім причетним до цієї історичної події. Раді вітати вірян вже цієї неділі на божественній Літургії.», – йдеться у дописі.

Споруда залишається державною власністю України. Андріївська церква працює в складі об’єктів Національного заповідника «Софія Київська», як його структурний підрозділ, утворений на правах музею, і продовжує свою роботу у повному обсязі.

9 січня 2019 Синод Вселенського Патріархату призначив главою ставропігії в Києві архімандрита Михайла (Аніщенка). 13 грудня 2020 року в Андріївській церкві відбулась урочиста Літургія з нагоди відкриття храму.