Стефанчук: У Верховній Раді не набирається 226 голосів для заборони УПЦ МП

24 вересня, 10:00
Держава
Стефанчук: У Верховній Раді не набирається 226 голосів для заборони УПЦ МП - фото 1
За його словами, «поки що триває внутрішня дискусія, яка відбувається не тільки всередині «Слуги народу», а і в рамках інших партій.

Джерело: Mind.ua

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук вважає, що в парламенті не набереться необхідних 226 голосів для ухвалення законопроекту про заборону в Україні Церков, керованих із російської федерації (№8371).

Про це він зазначив в інтерв'ю Радіо Свобода.

«Парламент – це механізм, який ухвалює рішення колективно. І мені здається, що поки що немає 226 голосів для [ухвалення] такого важливого законодавчого акта. Виносити його в зал, провалювати для того, щоб просто порадувати Російську Федерацію, це просто безглуздо і юридично, і політично безвідповідально», – сказав Стефанчук.

Він додав, що хоче вірити, що побачить 226 голосів, але, за його словами, «поки що триває внутрішня дискусія, яка відбувається не тільки всередині «Слуги народу», а зокрема і в рамках інших партій, які позиціонують себе як дуже патріотичні».

Як повідомлялося, 17 лютого комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу урядовий законопроєкт (№8371) щодо заборони діяльності релігійних організацій, керівний центр яких розташований у державі-агресорі.

У квітні Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) закликала парламент ухвалити законопроект № 8371. Тоді Стефанчук зазначив, що Рада розгляне пропозиції ВРЦіРО та ухвалить зважене рішення щодо них.