"Страху у нас немає. Ми розуміємо, що все – в руках Божих», – екзарх Донецький УГКЦ

27 січня, 13:28
Католики
"Страху у нас немає. Ми розуміємо, що все – в руках Божих», – екзарх Донецький УГКЦ - фото 1
Екзарх Донецький УГКЦ владика Степан Меньок у зверненні у День молитви за мир в Україні підкреслив: вірні його екзархату не мають страху, покладаються на Бога, моляться за українське військо і просять мудрості для політиків.

«Донецький екзархат приєднується до спільної молитви, до якої закликав нас Папа Франциск – молитви за мир в Україні, – сказав владика. – Наш екзархат – на східних теренах України і найближче до кордону з Росією. Але якогось особливого страху у нас немає. Ми розуміємо, що все – в руках Божих, у провидінні Божому, і якщо ми будемо уповати на Бога, все буде добре».

Владика Степан порівнює сьогоднішнє становище з Карибською кризою 1962 року, підкреслюючи, що нинішня війна в Україні – зовсім не локальний конфлікт:

«Такі політичні кризи ми вже в історії переживали. Як приклад – Карибська криза 1962 року, коли взагалі стояло питання Третьої світової війни. І якби не мудра розв’язка керівників держав, невідомо, у якому стані і як би ми жили сьогодні. Нинішня війна здається локальний воєнним конфліктом, але це не так, тому що він може перерости в конфлікт світовий. І ми всі розуміємо, якими можуть бути наслідки, коли почнеться Третя світова – переможцем не буде ніхто. Але ми сподіваємося, що Божа справедливість, Божа любов, Божа правда, Дух Святий просвітять всіх людей, які є причетними до того, щоб мир був не тільки в Україні, а й у всьому світі.

Ми, вірні і священники, приєднуємося до спільної молитви з великою надією на те, що Бог нам допоможе – так, як ми співаємо у надвечір’я Різдва Христового і Богоявлення: "З нами Бог!"».