• Головна
  • Новини
  • Страсна молитва вірних УГКЦ в Бабиному яру мала і символічне значення...

Страсна молитва вірних УГКЦ в Бабиному яру мала і символічне значення

22.03.2010, 11:14
Страсна молитва вірних УГКЦ в Бабиному яру мала і символічне значення - фото 1
Таке місце для спільної молитви вибраyt не випадково, так як тут загинули не лише євреї, але і ті, хто виступив проти жахливої ідеології, хто висловив свою позицію, хто мав мужність.

exklusiv.gif molutva_Yar.jpgКИЇВ В урочищі Бабин Яр 21 березня відбулася Страсна молитва, присвячена стражданням Христа дорогою на Голгофу. Для здійснення молитви зібралися представники всіх громад УГКЦ Києва. Молитву очолив Йосип Мілян, єпископ-помічник Київської Архиєпархії УГКЦ, повідомляє кореспондент РІСУ Олександр Бойко.

Milyan_molutva.jpgЄпископ Йосип відзначив важливість молитви за те, щоб у світі не восторжествувала ідеологія, яка під виглядом добра, приносить горе. Пояснюючи причину вибору такого місця для здійснення молитви, єпископ сказав: «Ми вирішили здійснити спільну молитву в такому трагічному місці, щоб висловити свою позицію, так як часто християни в сучасному світі йдуть на компроміси, не відстоюючи свою віру публічно, що помітно витісняє християнство ... Таке місце для спільної молитви ми вибрали не випадково, так як тут загинули не лише євреї, але і ті, хто виступив проти жахливої ідеології, хто висловив свою позицію, хто мав мужність, чого так не вистачає сьогоднішнім християнам. Ми молимося за всіх загиблих тут, християн і не християн. Тут так само загинуло багато учасників фашистського опору, патріотів України. Наше співчуття Христу в Його хресній дорозі здійснюється тут, у місці страждання стількох людей», – наголосив єпископ.

molutva_2.jpgСтрасна молитва – це низка молитов, присвячених стражданням Ісуса Христа. Кожній зупинці на хресному шляху Христа на Голгофу присвячена певна молитва і читання відповідного Євангелія, щоб максимально наблизити віруючих до атмосфери тих подій.

Традиція здійснення такої молитви була поширена ще в перші століття в Єрусалимі, де на шляху проходження Христа у страсний Тиждень здійснювалися молитви, де кожен храм був присвячений події Хресної дороги, в якому збиралися всі християни міста.