Студента, який "за завданням з України" спалив Коран, ув'язнили до 3,5 років колонії

27 лютого, 15:28
Суспільство
Студента, який "за завданням з України" спалив Коран, ув'язнили до 3,5 років колонії - фото 1
Суд у Грозному засудив до 3,5 років колонії жителя Волгограда Микиту Журавеля, звинуваченого у спаленні Корану.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Журавель був визнаний винним за статтею про хуліганство. Йому також призначили 300 годин обов'язкових робіт за кримінальною статтею про образу почуттів віруючих.

На засіданнях суду Журавель вибачився перед мусульманами і заявив, що визнає себе винним у спаленні священної для віруючих книги, але стверджував, що мотивів грубого порушення порядку у нього не було.

19 травня 2023 року в телеграм-каналі "Ранок Дагестан" з'явилося відео з Кораном, що горить, на тлі мечеті, що викликало обурення мусульман. Наступного дня у Волгограді було затримано студента місцевого педагогічного університету Микиту Журавель. У мережі було опубліковано відео, на якому він заявляє, що спалив Коран за завданням з України. За це йому нібито пообіцяли 10 тисяч карбованців.

Стосовно студента порушили кримінальну справу, яку голова Слідчого комітету Олександр Бастрикін передав до Чечні, оскільки, за його словами, "багато жителів регіону вважають себе потерпілими".

Перебуваючи у СІЗО Грозного, Журавель був побитий 15-річним сином голови Чечні Адамом Кадировим. Наприкінці вересня 2023 року Рамзан Кадиров опублікував у своєму телеграм-каналі відео побиття.

Запис викликав громадський резонанс, але правоохоронні органи ніяк не відреагували на ситуацію, навіть не пояснивши, чому стороння особа змогла потрапити до СІЗО та побити арештованого. Пізніше стало відомо, що поліцейські міста Грозний відмовили у порушенні кримінальної справи "у зв'язку з відсутністю події злочину". Наглядовий прокурор визнав таке рішення "законним та обґрунтованим". Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков попросив не ставити йому питань, які стосуються інциденту.

Керівництво Чечні неодноразово та публічно схвалювало дії Адама Кадирова. Рамзан Кадиров заявляв, що "було б добре", якби його син убив Журавеля. Пізніше глава регіону присвоїв синові найвищу нагороду Чечні – звання Героя республіки. Після цього Кадиров-молодший отримав багато нагород від керівників російських регіонів.