Created with Sketch.

Студенти і науковці Дніпропетровщини проводять унікальну археологічну експедицію на місці давнього монастиря

07 серпня, 09:00

Цими днями на Дніпропетровщині проходить археологічна експедиція за участі студентів, залучених до проекту Noosphere Archaeology, та науковців Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького. Розкопки ведуть на місці стародавнього Нехворощанського Успінського монастиря. Це чоловічий монастир, що існував у 17-18 ст. поблизу с. Нехвороща, на межі Дніпропетровської і Полтавської областей, на лівому березі р. Оріль, на землях Вольностей Війська Запорізького.

«Це багатошарова пам’ятка. Але основний культурний шар, який ми досліджуємо, належить до 17-18 століття — монастир. Проте, розкриваючи один період, ми розкриваємо таємниці багатьох періодів з історії нашого регіону. Зокрема, маємо багато знахідок доби бронзи — як поселення, так і могильника, який був зруйнований похованнями 19 століття», — розповів Олександр Старік, в.о. директора Дніпропетровського національного музею ім. Дмитра Яворницького. Про це інформує сайт Степ.

Майже кожне поховання супроводжувалося посудиною ― практично всі вони вціліли. І хоча цей об’єкт багато разів грабували в різні часи шукачі старожитностей, перша офіційна експедиція дає вражаючі результати. Вдалося знайти і монети різних часів, і багато керамічних виробів, в тому числі з орнаментами.

Крім розкопок, під час експедиції проводили етнографічні дослідження — збирали експонати, спілкувалися з місцевими мешканцями. Люди подарували музейникам зразки опішнянської кераміки, вишивку, саморобні знаряддя праці 1940-60 років.

Читайте також
Культура У Вишгороді відновили старовинний саркофаг ХІІ століття
07 серпня, 12:30
Культура Під храмом у Мексиці знайшли вхід до "підземного світу"
07 серпня, 15:57
Культура Львівський музей історії релігії створює унікальний онлайн-архів
07 серпня, 14:43
Культура На Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли старий бронзовий дзвін
07 серпня, 13:25