Суд обрав нічний домашній арешт митрополиту Черкаському УПЦ МП Феодосію

15 серпня, 13:21
Суспільство
Суд обрав нічний домашній арешт митрополиту Черкаському УПЦ МП Феодосію - фото 1
У Черкасах у Придніпровському районному суді 14 серпня відбулося засідання у справі керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Черкаського та Канівського Феодосія. Йому обрали запобіжний захід стосовно п'ятого провадження.

Підсудний доєднався через відеозвʼязок, повідомляє Суспільне.

Прокуратура клопотала про нічний домашній арешт:

"Через наявність ризиків, про які зазначали раніше: імовірність переховування, тиск на свідків, потерпілого та імовірність повторних правопорушень, прокуратура клопоче про застосування до підсудного нічний домашній арешт", — повідомив прокурор.

На що адвокат підсудного Володимир Юдін висловив заперечення, покликаючись на норми Європейського суду з прав людини:

"Така міра запобіжного заходу не є співрозмірною до того обвинувачення, яке висловили щодо мого підзахисного. Прокурор заявив про абстрактні зв'язки мого підзахисного в Києві. У нього, як і у всіх людей, є зв'язки по всій Україні. Також ризик щодо виїзду за кордон — його паспорт, згідно з ухвалою суду, зберігається в правоохоронних органах, тому він не зможе виїхати нікуди без документів".

Адвокатка Тамара Гріденко підтримала Юдіна:

"Дані клопотання тотожні, однакові, без доказів, що ризики існують. Впливати на потерпілого митрополит Феодосій вже не може, бо свідка 6 червня вже допитали. Жодного нема доказу, що мій підзахисний порушив якийсь з ризиків".

Відтак своєю чергою захисниця Гріденко попросила заперечити клопотання прокурора і призначити міру запобіжного таку як особисте зобов'язання.
Підсудний митрополит Феодосій взяв слово через відеозвʼязок:

"Я вважаю, що нині жодного ризику не існує. Я не переховуюсь, і не вважаю себе винним у жодному з кримінальних проваджень, які на мене завели. Тому я зацікавлений, щоб довести те, що я не винний. До того, ініціатори цих проваджень працюють на те, щоб я покинув Україну, і мене обміняли на полонених. І я хочу довести через українські суди, що я не винний. Друге — як нічний домашній арешт може завадити тому, щоб я вплинув на свідків? У мене нема бажання і намагання вплинути на свідків. Я не вважаю себе винним і вірю, що наші суди доведуть мою безвинність".

Потерпілий у справі і його захисник підтримали клопотання прокурора про нічний домашній арешт.

Після нарадчої кімнати суддя задовольнила клопотання прокурора: підсудному обрали нічний домашній арешт з 23:00 до 05:00 на 60 днів.