Суд оштрафував на 34 тис. грн священика Московського Патріархату за порушення карантину

27.05.2020, 10:25
Держава
Івано-Франківський міський суд визнав винним місцевого священника УПЦ Московського Патріархату у порушенні правил карантину (ст. 44-3 КУпАП) і призначив максимальний штраф 34 тис. грн.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на постанову від 21 травня.

За матеріалами протоколу про адміністративне правопорушення 21 квітня о 8.30 на вул. Чорновола, 6Б в Івано-Франківську священик УПЦ МП провів масові релігійні заходи без забезпечення учасників засобами індивідуального захисту та недотримання санітарних та протиепідемічних заходів, чим допустив адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП.

На судове засідання батюшка не з’явився. Також з ним намагалися зв’язатися телефоном, але він не відповідав.

Разом з тим, під час розгляду справи суд дослідив письмові пояснення священнослужителя. Він підтвердив, що 21 квітня проводилась Літургія, на яку зібралось 20 парафіян з них близько 6-8 знаходились в храмі, решта - на території храму. Про те, що віряни мали себе захисти масками, йому було відомо, однак під час хресної ходи близько половини прихожан були без масок. Також під час освячення люди були без масок, не дотримувались правил карантину. З цього приводу священник визнав свою провину у вчиненому, оскільки не забезпечив порядок дотримання карантинних заходів на території храму під час святкування великодніх свят.

Також у суді було переглянуто відеозапис з місця Богослужіння. Зокрема, під час освячення людей водою священник та близько половини інших учасників масового заходу перебували без респіраторів або захисних масок, на території храму не дотримувались дистанції під час карантину.

В цілому, вина священика УПЦ Московського Патріархату підтверджується даними з протоколу, світлинами з місця події, письмовими поясненнями, відеозаписами, переглянутими в судовому засіданні.

Нагадаємо, що за порушення карантину ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачається штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн - для посадових осіб.