Суд повернув електронний браслет митрополиту Черкаському УПЦ МП Феодосію

09 серпня, 11:17
Суспільство
Суд повернув електронний браслет митрополиту Черкаському УПЦ МП Феодосію - фото 1
У Черкасах у Соснівському районному суді 8 серпня відбулося засідання у справі керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Черкаського та Канівського Феодосія. Прокуратура клопотала про цілодобовий домашній арешт із носінням засобу контролю.

Про це повідомляє Суспільне.

За словами прокурорки, у підсудного 27 липня закінчилася дія запобіжного заходу

"Запобіжний захід, що був до 27.07 не продовжили, але оскільки у нас є висновок лікувальної установи, що нічого критичного його життю не загрожує. Тому виникають ризики того, що він буде переховуватися".

Також прокурорка навела низку доказів, які варто переглянути та посилити запобіжний захід підсудному.

Під час засідання адвокат Юдін виступив проти того, щоб матеріали прокуратури долучали до справи. Йдеться про скріни з єпархіального сайту:

"Порушена процедура КПК. Ні ці скріни, ні висновок з Інституту Серця до справи відношення не мають, тому ми заперечуємо".

На що правозахисник Тараненко додав:

"Після пом'якшення запобіжного заходу, і, я вважаю, що це неефективне рішення, бо він (підсудний - ред.) продовжує свої дії. На нашу адресу (мою як правозахисника, та моїх підзахисних) клопотання про проведення засідання у відеорежимі не надходило. Тому я підтримую сторону обвинувачення у їхній апеляції.

Вважаю, що наявні ризики не передбачають пом'якшення запобіжного заходу. Просимо застосувати до нього цілодобовий домашній арешт на два місяці, що забезпечить належну поведінку підсудного, та щоб він носив електронний засіб контролю".

Адвокат обвинуваченого Юдін зауважив, що клопотання під час кожного засідання однакові:

"І, фактично, аргументація клопотань одна і та сама. Тому надам їм оцінку. На що посилається прокуратура: що орган обвинувачення володіє вагомими доказами, щоб призначати такі запобіжні заходи. Але прокурор і має на ці докази посилатися. "В нас щось є, але ми вам цього не покажемо", от на що це схоже. "Обвинувачений має українофобські налаштування" — що мав прокурор, нам невідомо. Налаштування — це такий термін, що можна застосувати до гаджета, а не до людини. Звідки прокурор взяв, що Феодосій погано каже про населення та владу України? Також, як стосується воєнний стан до того злочину, який інкримінують моєму підзахисному? Під час розгляду цієї справи, жодного разу мій підзахисний не порушив ті приписи, які зазначав суд. Тому я вважаю клопотання прокуратури нелогічним".

Адвокатка Гріденко своєю чергою додала:

"27 липня так, виписали Феодосія. Але технічно він не міг приїхати в Черкаси, бо був у лікарні до 14-ї години. Ще хочу додати, про презумпцію невинуватості, що цей суд не може судити і розглядати справи інших судів, тому ризики інших судів до цього не мають відношення".

Що сказав підсудний керівник Черкаської єпархії УПЦ МП митрополит Феодосій

"Хочу звернути увагу, що у клопотанні є пару неправдивих свідчень. Я був виписаний 26 липня, тому брати участь в засіданні не міг. По листу з Інституту Серця — чи то прокурор Костенко не вміє читати, чи то як, бо вона ним маніпулює. Цей лист каже про те, що я не можу брати участь у процесі, але не можу брати участь у засіданні. У лікарні неможливо долучатися до засідання, бо там є свій режим.

По клопотанню: звісно, я прошу повністю відмовити у клопотанні прокуратури. В мене був дуже тяжкий стан, тому я хочу подякувати лікарям. В мене тільки два тижні як зняли браслет і пройшов дерматоз, тому прошу суд браслет не повертати.

Про мітинги — віряни приходять без плакатів і агресії. Що роблять мітингарі — все це видно. І те, що їх не притягують до кримінальної відповідальності — це питання часу. Доказів того, що свідок в мене переховувався — нема.

Про мої "українофобські висловлювання" — це хамство. Прокурорку прошу залишати свою громадянську позицію за стінами суду. Якщо буде задоволено клопотання — ми будемо клопотати про відвід прокурорки, щоб вона долучилася до активістів".

На що прокурорка вдруге попросила суд зафіксувати зауваження до підсудного через те, що його висловлювання розцінювались, як образа в її бік під час виконання обов'язків службовою особою.

Після нарадчої кімнати суд ухвали в рішення про домашній нічний арешт з 22:00 до 6:00 до 6 жовтня. Також суд ухвалив рішення про носіння підсудним електронного засобу контролю — браслета. Утім його ще не вдягли, оскільки мають отримати висновки лікарів.

Суд повернув електронний браслет митрополиту Черкаському УПЦ МП Феодосію - фото 138316

Під Будинком правосуддя вже традиційно зібралися громадські діячі з громадської ініціативи "Черкаси проти УПЦ МП" з плакатами. Черкасець Костянтин Жирний розповів, що вони приходили на засідання і минулого разу, однак підсудного не було:

"Ми хочемо, щоб Феодосій, як людина, яка причетна до Церкви Московського Патріархату, отримав своє покарання. Прогресу у справі ми поки не бачимо, бо Феодосій 4 раз не з'являється на суд. Але ми все одно приходимо, підтримуємо і доводимо, що небайдужі черкащани є, і щоб справу довели до кінця".