Суд щодо Успенського собору у Володимирі знову перенесли
Причина відкладення та ж сама, що й минулого разу – відсутність відповідача, тобто представника релігійної громади, передають Волинські новини.
Перенесене підготовче засідання в справі мало відбутися 17 вересня в Господарському суді Волинської області, але присутні пробули в судовій залі лише п’ять хвилин.
На засідання прийшла представниця позивача, юрисконсульт відділу представництва інтересів у судах та договірної роботи юридичного управління апарату ОВА Олена Андрущак. Як третя особа до суду з’явився керівник історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Володимир Пикалюк.
Суддя Ігор Гарбар повідомив, що представник відповідача не прибув і знову клопотав про відкладення розгляду справи, оскільки досі перебуває на лікарняному.
«Після відкладення справи на адресу суду надійшла заява від представника відповідача. Він перебуває на лікарняному. Як підтвердження надав електронне направлення про те, що відкрито лікарняний із 16 вересня», – заявив Ігор Гарбар.
Представниця позивача погодилася перенести засідання, бо раніше відповідач наполягав, що планує особисто брати участь. Третя сторона теж була не проти.
У підсумку суддя Ігор Гарбар вирішив відкласти розгляд справи на 1 жовтня 2024 року, додавши, що розгляд провадження спливає 7 жовтня.
Як прокоментував депутат Волинської обласної ради Андрій Бокоч, вчергове до суду не з’явився митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир. На його переконання, священнослужитель умисно ігнорує засідання.
«Ще першого разу вразило, коли владика Володимир збрехав, що він на лікарняному, будучи тим часом на роковинах одного з екс-чиновників. Сьогодні вчергове він також перебуває на лікарняному. Впевнений, що знову десь буде (в іншому місці) та брехатиме судові і владі, що лікується. Переконаний: ми поборемо цю москальську нечисть із нашої української землі, і Свято-Успенський собор міста Володимир перейде в лоно Православної церкви України», – заявив Андрій Бокоч.
Нагадаємо, Волинська ОВА подала позов до релігійної громади УПЦ МП, яка нині займає приміщення Свято-Успенського кафедрального собору.
Суть позову полягає в поверненні до державної власності комплексу культових споруд національного значення, розташованих у Володимирі. До нього належать Свято-Успенський собор, будинок з дзвіницею та мури з брамами, які мають статус пам'яток архітектури.
Після закінчення терміну договору оренди релігійна громада УПЦ МП не має законних підстав для подальшого користування цими об'єктами, які належать державі.
1 липня священики місцевої єпархії УПЦ МП мали покинути святиню через закінчення договору оренди. Проте настоятель Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП категорично відмовився підписувати акт комісії про передачу майна пам’ятки державі. Він також намагався оскаржити в суді рішення адміністрації про розірвання договору оренди у воєнний час. Господарський суд заяву єпархії повернув без розгляду на доопрацювання.