Суд заборонив баптистам будувати церкву у Винниках (Львів)

Суд заборонив баптистам будувати церкву у Винниках (Львів) - фото 1
Джерело фото: Сайт Християнської Церкви "Виноградник" - Винники
Суд визнав протиправним та скасував містобудівні умови та обмеження на проектування та будівництво двоповерхової споруди у Винниках

Львівський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував містобудівні умови та обмеження на проєктування та будівництво двоповерхової споруди у Винниках Релігійною організацією «Релігійна громада церкви Євангельських християн-баптистів „Виноградник“».

Про це LVIV.MEDIA стало відомо з матеріалів справи № 380/16 773/22.

До суду звернулася мешканка Винник із позовом до виконавчого комітету ЛМР і релігійної організації, у якому просила визнати протиправними та скасувати містобудівні умови та обмеження на проектування та будівництво двоповерхової культової споруди з мансардою на земельній ділянці по вул. Крива.

Зокрема, відповідні містобудівні умови та обмеження були затверджені рішенням виконавчого комітету Винниківської міської ради у березні 2019 року. Як стверджує позивачка, споруда, відповідно до графічних додатків скасованого судом детального плану, запроектована поряд із водним об`єктом ставком, прибережна захисна смуга якого врахована на графічних додатках тепер чинного детального плану 2014 року.

«Тобто оскаржувані містобудівні умови та обмеження, після скасування судом детального плану 2018 року, суперечать тепер чинному детальному плану 2014 року, оскільки відповідно до нього, територія, на якій здійснюється будівництво, знаходиться у прибережній захисній смузі ставка і струмка, де будівництво заборонено законом», — йдеться у матеріалах рішення.

Представник релігійної організації зазначив у суді, що релігійна громада вже збудувала перший поверх двоповерхової будівлі з мансардою. Він зазначив, що будівлю неможливо перемістити, оскільки це бетонна армована конструкція. Окрім того, він зазначив, що у позивачки упереджене ставлення до релігійної організації «Релігійна громада церкви Євангельських християн-баптистів „Виноградник“».

Суд наголосив, що станом на час розгляду справи спірні містобудівні умови та обмеження із серпня 2022 суперечать чинному Генеральному плану м. Винники та чинному детальному плану території внесення змін у квартал індивідуальної житлової забудови по вул. Яворницького в м. Винники.

Відтак, суд визнав протиправними та скасував містобудівні умови та обмеження на проектування та будівництво споруди релігійною організацією по вул. Крива.