Суд залишив митрополита УПЦ МП Павла під цілодобовим домашнім арештом

21 квітня, 14:53
Суспільство
Суд залишив митрополита УПЦ МП Павла під цілодобовим домашнім арештом - фото 1
Апеляційний суд Києва 21 квітня залишив митрополита УПЦ МП Павла Лебедя під цілодобовим домашнім арештом. Такий запобіжний захід обрав і суд першої інстанції.

Про це повідомляє Громадське.

Апеляційну скаргу розглядала колегія суддів під головуванням судді Тетяни Росик. Адвокати митрополита вимагали скасувати запобіжний захід, а от прокурори вважали наявний запобіжний обґрунтованим.

Врешті суд скасував ухвалу попередньої інстанції, але залишив чинним цілодобовий домашній арешт для Павла. Апеляційний суд окреслив терміни запобіжного заходу. Так, митрополит зобов'язаний носити електронний браслет до 30 травня.

Під час засідання адвокати митрополита, Олег Поваляєв і Микита Чекман, зокрема клопотали про те, що в матеріалах справи неправильно написали прізвище Павла. Мовляв, замість «Лебідя» у родовому відмінку написали «Лебедя», а такої людини «немає у демографічному реєстрі».

Також ішлося про те, що цілодобовий домашній арешт позбавляє митрополита можливості виконувати Богослужіння. А це, мовляв, порушує його права на віросповідання. Адвокати просили додати Павлу Лебедю можливість частково проводити Богослужіння.

Захисники також вказували на проблеми зі здоров'ям у Лебедя, а також те, що митрополит Павло не мешкає в тому будинку, де він нині мусить перебувати (кажуть, що подавали всі необхідні документи).

А ще вони наголошували, що цілодобовий домашній арешт є одним із найтяжчих запобіжних заходів, передбачених Кримінально-процесуальним кодексом. І це, мовляв, за умови, що найважче можливе покарання для митрополита — три роки позбавлення волі. А раніше митрополит Павло ніколи не притягувався до відповідальності, а ще майже 30 років обіймає авторитетну посаду — намісника Успенської Києво-Печерської лаври, казали адвокати.

Після засідання митрополит Павло вирішив подарувати учасникам процесу великодні яйця.
Крім того, до учасників судового засідання хотів долучитися чоловік, який представився В'ячеславом Діловим — «потерпілим у справі». Він наголошував, що Павла Лебедя затримали тільки після його скарги до Офісу президента. Однак всі учасники процесу вказали, що не знайомі з чоловіком.

Слідчі СБУ 1 квітня повідомили наміснику Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ МП Павлу про підозру за ч. 1 ст. 161 та ч. 1 ст. 436-2 ККУ. У нього вдома та у Лаврі провели обшуки. Владика Павло заявив, що йому вручили підозру за підтримку російської агресії проти України й нібито за те, що назвав Предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія розкольником.