Суд зобов'язав громаду «Алушта» виплатити штраф за зберігання книг ісламських богословів

22 лютого, 16:08
Держава
Суд зобов'язав громаду «Алушта» виплатити штраф за зберігання книг ісламських богословів - фото 1
Російський Верховний суд Криму ухвалив рішення Алуштинського міського суду, зобов'язавши незалежну мусульманську громаду «Алушта» виплатити штраф у 100 тисяч рублів за зберігання книг ісламських богословів у приміщенні міської мечеті.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на «Кримську солідарність».

«Неприбуткова організація, яка функціонує в цій місцевості з 1994 року, виплачуватиме штраф. При тому, що всі місцеві жителі знають цю громаду, її імама, голову та інших членів і що ці люди ніколи не закликали до жодного екстремізму. Вони здійснювали свою діяльність відповідно до закону і не чинили протиправних дій», – сказав юрист Рустем Кямілєв, зазначивши, що сторона захисту оскаржуватиме рішення.

За версією співробітників російського Центру протидії екстремізму, мусульманська громада нібито «допустила зберігання екстремістських матеріалів», внесених до відповідного федерального списку. Йдеться про п'ять видань: книги «Іслам, Віра, Поклоніння» Османа Нурі Топбаш, «Цінність Зікра», «Пророк Мухаммед-2», «Історія Халіфату» Абу Бакр ас-Сиддік, «Історія Халіфату» Алі ібн Абу Таліб.

Як зазначив Кямілєв, протокол за статтею про виробництво та поширення екстремістських матеріалів склали лише 30 листопада 2023 року – через тиждень після обшуку в мечеті, коли в ній вилучили книги. До цього ж протоколу увійшли видання, які 30 листопада вилучили у голови громади «Алушта» Абдула Гафарова. Він стверджує, що частина цих книг була вилучена через тиждень – під час обшуку в його будинку.

23 листопада російські силовики провели обшуки та затримали трьох членів мусульманської релігійної громади «Алушта» – Юсуфа Аширова, Вілена Усеїнова та Зінура Аппазова. У результаті Аширов отримав дві доби адмінарешту, Усеїнов – 10 діб, Аппазов – 5 діб.

Пізніше російські силовики провели обшук у будинку голови мусульманської релігійної громади «Алушта» Абдула Гафарова, після чого співробітники «Центру протидії екстремізму» відвезли Абдула Гафарова до відділу російської поліції в Алушті. На нього склали адміністративний протокол за статтею 20.29 КоАП РФ (Масове поширення екстремістських матеріалів, включених до опублікованого федерального списку екстремістських матеріалів, а також їх виробництво або зберігання з метою масового поширення »).