Судове засідання у справі митрополита Черкаського УПЦ МП Феодосія не відбулося через серцевий напад

09 липня, 12:40
Суспільство
Зала судових засідань у Будинку правосуддя. Суспільне Черкаси - фото 1
Зала судових засідань у Будинку правосуддя. Суспільне Черкаси
У Черкасах у Соснівському районному суді 9 липня засідання у справі керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія, якого судять понад рік, не відбулося. Під Будинком правосуддя зібралися містяни з плакатами.

Про це повідомляє Суспільне.

У суді адвокат підзахисного показав довідку про шпиталізацію Феодосія Снігірьова.

Адвокат зазначив, що митрополит Феодосій нині лікується після серцевого нападу, який стався 8 липня, і лікар йому призначив постільний режим, його готують до госпіталізації.

Перед засіданнями під Будинком правосуддя учасники акції з плакатами з вимогами припинити діяльність Церкви Московського Патріархату в Черкасах. Серед присутніх учасників акції — Олександр Чорновол. Розповів, що приходить на засідання постійно.

"Я слідкую за інформацією, яку викладає у фейсбуці Соснівський районний суд і приходжу на засідання щораз. Мені написали знайомі військові, які підтримують наші акції. Вони подякували, що ми контролюємо хід справи і вважають, що його потрібно дотиснути, і що вони також нас підтримають, коли приїдуть у відпустку".

"Я вважаю, що Московський Патріархат — це агентура ФСБ і йому не місце в Україні", — додала учасниця акції під Будинком правосуддя Дарʼя Маринченко.

Як розповіли Суспільному в поліції, на акцію зібралося три десятки учасників.

Нагадаємо, суд над митрополитом триває понад рік: у 2023 році йому повідомили три підозри за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та заперечення збройної агресії Російської Федерації. Із 12 квітня він перебував під цілодобовим домашнім арештом, а з 20 грудня — під нічним домашнім арештом. Четверту підозру митрополит Феодосій отримав 23 лютого 2024 року. Його звинуватили у "підривній діяльності" проти України. 29 травня митрополиту продовжили нічний домашній арешт ще на два місяці. 19 червня підсудному повідомили пʼяту підозру — порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань.

Судове засідання у справі митрополита Черкаського УПЦ МП Феодосія не відбулося через серцевий напад - фото 136851
Судове засідання у справі митрополита Черкаського УПЦ МП Феодосія не відбулося через серцевий напад - фото 136852
Судове засідання у справі митрополита Черкаського УПЦ МП Феодосія не відбулося через серцевий напад - фото 136853