Суспільство продовжить підтримку українського проекту меморіалу у Бабиному Яру, - Зісельс

30 вересня, 09:35
Держава
Суспільство продовжить підтримку українського проекту меморіалу у Бабиному Яру, - Зісельс - фото 1
Громадянське суспільство активно популяризуватиме проект меморіалізації Бабиного Яру, розроблений робочою групою при Інституті історії України НАНУ.

Як передає Укрінформ, на цьому наголосив правозахисник, дисидент, учасник ініціативної групи «Перше грудня» Йосиф Зісельс під час дискусії «Бабин Яр і українська культура пам’яті».

«Історики, які працювали над концепцією, дуже гідною концепцією, зробили свою справу. Чи повинні вони самі її популяризувати? Звичайно, без них не можна це робити. Вони повинні її викласти, якщо їх запрошують на якісь слухання. Поки що пройшло декілька обмежених слухань, вперше ще взимку 2019 року. Наприклад, я допомагав зробити слухання для 150 керівників єврейських організацій. Це було восени 2019 року. Були запитання, дискусія, і в цілому слухачі, керівники єврейських організацій залишилися дуже задоволені тим, як українська інституція зробила цю дуже важливу справу. Але це не вплине на нашу владу аж ніяк, бо влада ігнорує не тільки протести громадянського суспільства проти підступного російського проекту, вона ігнорує також Інститут історії України», - розповів Зісельс.

Він висловив переконання, що суспільство має активно підтримати український проєкт.

«В демократичному суспільстві кожен бере на себе те навантаження, яке може винести. Громадянське суспільство досить активно займається цією популяризацією. Воно робить те, що може на цей момент. І надалі буде це робити все більше і більше», - зазначив правозахисник.

Напередодні відзначення 80-х роковин трагедії Бабиного Яру Світовий конгрес українців заявив, що готовий надати понад $20 млн на підтримку українського проекту Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», розробленого Інститутом історії України НАНУ.

Раніше повідомлялося, що група громадських активістів та депутатів виступають за проведення громадських слухань щодо українського державного проекту меморіалу трагедії Бабиного Яру. Йосиф Зісельс заявив, що небайдужі активісти та депутати виступили проти російського проекту меморіального комплексу «Бабин Яр» і розглядають його як ще один прояв гібридної війни РФ проти України.

Нагадаємо, 25 січня 2021 року Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» презентував художню концепцію майбутнього музейного комплексу в Києві, що складається із синагоги, центру реабілітації, інсталяцій та освітніх просторів. У пресслужбі центру заявили, що над концепцією працювала міжнародна група з більш як 20 авторів під керівництвом художнього директора Меморіального центру Іллі Хржановського.

Спонсорами проекту є російські бізнесмени Михайло Фрідман, Герман Хан, Павло Фукс. Пізніше до них доєднався Віктор Пінчук. Проект підтримує і мер Києва Віталій Кличко.