«Свідки Єгови» вітають рішення ЄСПЛ на користь представників їхньої громади в Україні

«Свідки Єгови» вітають рішення ЄСПЛ на користь представників їхньої громади в Україні - фото 1
У релігійній організації «Свідки Єгови» вітають рішення Європейського суду з прав людини, який цими днями зобов’язав Україну виплатити компенсації представникам цієї громади через релігійну упередженість.

Джерело: Радіо Свобода

«Свідки Єгови вдячні уряду України за існуючу релігійну свободу. За останні роки вісім осіб, які скоїли напад на наших одновірців, були визнані винними у вчиненні злочинів ненависті. Ми вітаємо такі дії уряду, спрямовані на захист релігійних прав українців. Cподіваємося, що рішення ЄСПЛ допоможе правоохоронним органам належно класифікувати злочини ненависті задля забезпечення рівних прав громадян та релігійної терпимості в країні», – прокоментував рішення ЄСПЛ речник «Свідків Єгови» в Україні Іван Рігер пресcлужбі Центру «Свідків Єгови» в Україні.

Як РІСУ інформувала, 12 листопада Європейський суд з прав людини визнав Україну винною у трьох справах про порушення ст. 9 та 14 Європейської конвенції - права на свободу релігії та заборону дискримінації. Рішення оприлюднені на сайті ЄСПЛ.
Уряд України має виплатити 14,7 тис. євро у вигляді компенсації трьом постраждалим громадянам.

У своєму рішенні ЄСПЛ вказав, що у всіх трьох випадках Україна не забезпечила виконання зобов’язання стосовно викриття мотивів релігійної упередженості. Українська сторона в ЄСПЛ вказувала, що з боку позивачів не доведено зв’язку між ймовірними порушеннями і масштабом моральної шкоди, про яку заявлялося.

Три справи стосувалися інцидентів, які мали місце в 2009, 2012 і 2013 роках у двох населених пунктах Чернігівської та одному – Одеської області. Повідомляється, що «свідки Єгови» зазнали нападів через свою діяльність, і після недостатнього, на їхню думку, покарання українськими правоохоронними органами осіб, що вчинили дії проти них, звернулися до ЄСПЛ.

Теги: #ЄСПЛ