Світлана Тихановска пообіцяла попросити у Вселенського Патріарха Томос для Білоруської Церкви

Світлана Тихановска пообіцяла попросити у  Вселенського Патріарха Томос для Білоруської Церкви - фото 1
Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановска, яка продовжує турне по Сполученим Штатам Америки, в Нью-Йорку зустрілася з представниками Білоруської Автокефальної Православної Церкви (БАПЦ).

Вона пообіцяла їм звернутися до Константинопольського Патріарха з проханням надати Томос про автокефалію, передає Портал «Credo.Press».

З точки зору БАПЦ, яка діє в Білорусі в підпіллі, Томос про автокефалію Київської митрополії, наданий Константинопольським Патріархатом в 2019 році, фактично стосується і території Білорусі.

Як повідомило американське видання "The Wall Street Journal", адміністрація США після зустрічі Тихановскої з радником Байдена з нацбезпеки Джейком Саліваном і держсекретарем Ентоні Блінкеном стала розглядати можливість введення нових економічних обмежень проти режиму Олександра Лукашенка.

Видання пише, що після закликів опозиціонерки до посилення представники Держдепу оголосили про намір ввести санкції відносно білоруських калійного і нафтового секторів.

Під час зустрічі з білоруською діаспорою в Нью-Йорку Світлана Тихановска повідомила, що загроза застосування російських військ проти білоруської опозиції невисока.