Священик-колаборант УПЦ МП з Бородянки приватизував місцевий храм

Священик-колаборант УПЦ МП з Бородянки приватизував місцевий храм - фото 1
Священик УПЦ МП Віктор Талько, котрий під час окупації Бородянки на Київщині росіянами облаштував катівню у підвалі храму, за підтримки своїх прибічників намагається привласнити майно релігійної громади. Право власності на храм він перереєстрував на приватне підприємство.

Про це стало відомо із заяви про злочин голови парафіяльної ради храму Святого Архістратига Михаїла Івана Хижняка, повідомляє Релігійна правда з посиланням на Новинарню.

Згідно з цією заявою, 13 липня о.Віктор Талько разом із прибічником Московської Церкви Ростиславом Скуратівським здійснили незаконні дії щодо відчуження будівлі храму на користь ТОВ “Центр духовного розвитку”. Цим порушили ч. 2 ст. 18 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, яка забороняє відчужувати майно релігійних громад до завершення процесу зміни канонічної підлеглості.

На думку заявника, в діях Талька та Скуратівського є ознаки злочинів, передбачених статтями 190, 191, 192, 206-2 Кримінального кодексу – це шахрайство, привласнення майна, заподіяння майнової шкоди шляхом обману. Заяву до правоохоронних органів подано 18 липня.

Як стверджує місцевий активіст Сергій Возний, учасником незаконної схеми також був приватний нотаріус Максим Нельзін, який вніс зміни до Державного реєстру речових прав.

“Цей чоловік, нотаріус Нельзін бачачи, що в реєстрі земля знаходиться за релігійною громадою, якимось чином записав в реєстрі церкву “Московського Патріархату” на юридичну особу, на ТОВ, фактично такими діями вкравши у громади Бородянки церкву”, – заявив Сергій Возний на відео, записаному у кабінеті нотаріуса Нельзіна.

Нагадаємо, Служба безпеки розслідує факти колабораційної діяльності настоятеля храму УПЦ МП у селищі Бородянка Віктора Талька.

Наразі перевіряються дані про його можливе сприяння рашистам у примусовому вивезенні до Білорусі майже 100 мешканців Київщини під час тимчасової окупації регіону, повідомляють у СБУ.

Крім того, співробітники СБУ розслідують обставини функціонування російської катівні на території храму, яким опікується Талько.

За попередньою версією слідства, клірик запропонував окупантам використовувати підвальне приміщення релігійної установи для ув’язнення учасників руху опору.

9 липня 2023 року парафія храму Святого Архістратига Михаїла перейшла від УПЦ МП до ПЦУ.