Священик РПЦ, який підтримав Навального, виїхав із Росії

09.02.2022, 10:36
Держава
Священик РПЦ, який підтримав Навального, виїхав із Росії - фото 1
Священик з Ульянівської області Георгій Сухобокий, якого усунули від служіння через підтримку опозиціонера Олексія Навального, наприкінці січня виїхав із Росії до Польщі.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За словами Сухобокого, він залишив Росію через листи з погрозами, які отримав після своїх критичних публікацій у соцмережах про єпископа Мелекеської єпархії Діодора.

Священик розповів, що співробітники єпархії чатували на нього під дверима, намагалися спровокувати його дружину, писали його родичам, друзям та знайомим, де говорили, що відтепер він проклятий і прокляття гукнеться на багато поколінь уперед.

За словами Сухобокого, він обрав Польщу, оскільки має польське коріння і він вільно говорить польською.

Нині він шукає роботу. Як розповів Сухобокий The Insider, Православна Церква Польщі відмовилася прийняти його як священика, оскільки не хоче сваритися з Москвою.

"Така політична ангажованість мені не подобається, тому я не думаю, що відвідуватиму їхні храми. Про решту церков нічого сказати не можу — не думав про це. Коли путінський режим впаде, планую повернутися і далі служити священиком, якщо буде така можливість", — сказав Сухобокий.

У жовтні священика Георгія Сухобокого зняли з посад керівника видавничого відділу та прес-секретаря Мелекеської єпархії в Ульянівській області. Незадовго до цього священик написав пост про нагородження Навального премією Андрія Сахарова з коментарем, що раніше його критикував, а тепер "готовий потиснути йому руку". Правлячий єпископ Діодор заявив Сухобокому, що його провокації на всю Росію привернули увагу органів.

У листопаді Сухобокого заборонили у служінні та за наказом єпископа відправили до монастиря, де він мав пройти "духовну реабілітацію". Діодор зазначив у наказі, що священик "вніс смуту серед парафіян", даючи інтерв'ю "антицерковним" ЗМІ. У монастир Сухобокий не поїхав, назвавши розпорядження єпископа незаконним.

Пізніше священику заборонили відвідувати храм. Сухобокого також викликали до поліції для надання пояснень щодо скарги на нього. Її автор звинувачував священика в образі почуттів віруючих.

Сухобокий служив у єпархії чотири роки, раніше шість років був заступником прес-секретаря єпархії в Казахстані.