Священик УГКЦ вперше ввійшов до Міжнародної богословської комісії Конгрегації доктрини віри

01.10.2021, 10:00
Католики
Священик УГКЦ вперше ввійшов до Міжнародної богословської комісії Конгрегації доктрини віри - фото 1
Отця Юрія Авакумова, священика УГКЦ та професора історії богослов’я в Католицькому університеті Нотр-Дам у США, Папа Франциск номінував членом Міжнародної богословської комісії, яка діє при Конгрегації доктрин віри Римської курії.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

До нового складу Міжнародної богословської комісії увійшли священики: о. Edouard Adé, президент католицького університету в Буркіна Фасо; Alberto Cozzi, президент Вищого інституту релігійних наук в Мілані (Італія); Marek Jagodziński, доцент богословського факультету Католицького університету в Любліні (Польща); Víctor Ronald La Barrera Villarreal, віцеректор Біблійно-пасторального центру для Латинської Америки в Боготі (Колумбія); Jorge José Ferrer, директор Богословської школи папського університету в Пуерто-Ріко; Simon Francis Gaine, професор Папського університету «Анджелікум» в Римі; Etienne Emmanuel Vetö, доцент богословського факультету Григоріянського університету в Римі; Josée Ngalula, доцент богословського факультету Католицького університету в Конго; професори Robin Darling Young, доцент Богословської школи Католицького університету Вашингтону (США); Reinhard Huetter, доцент Богословської школи Вашингтону (США); Isabell Naumann, доцент президент Католицького інституту в Сіднеї (Австралія).

На сьогодні членами міжнародної богословської комісії є 28 науковців з різних країн світу, новим секретарем номіновано о. П’єро Кода, богослова та філософа, доцента Богословського інституту «Софія» в Лупп’яно (Італія). Отець Кода є відомим фахівцем у галузі екуменізму та міжрелігійного діалогу, автором багатьох богословських книг міжнародного значення.

Представник УГКЦ вперше увійшов до складу Міжнародної богословської комісії. Отець Юрій Авакумов народився у м. Петербурзі. Навчався в Петербурзькому державному університеті, Петербурзькій православній духовній академії та Мюнхенському католицькому університеті, де здобув ступінь доктора боговлов'я.

Автор численних наукових праць у галузі історії середньовічного богослов'я та історії УГКЦ в Україні та Росії. Священичі свячення отримав із рук владики Юліяна Вороновського у 1992 року у Львові. У 1995—2007 роках — душпастир російськомовних католиків у архидієцезії Мюнхена і Фрайзінґа в Німеччині. Від 2007 року — декан гуманітарного факультету Українського католицького університету у Львові. У 2008 року о. Юрія Аввакумова був призначений членом ради постійних експертів богословського відділу патріаршої курії УГКЦ.

Додамо, що Міжнародна богословська комісія є інституцією, яка допомагає Конгрегації доктрин віри у вивченні найважливіших доктринальних питань. Очолює комісію кардинал Луїс Ладарія, Префект Конгрегації доктрин віри. Чени комісії кожного року збираються на пленарне засідання та представляють Святішому Отцеві результати богословських досліджень стосовно актуальних питань доктрини віри Католицької Церкви.