Священик УПЦ МП на Рівненщині переконує парафіян ПЦУ перехрещувати дітей

Священнослужитель УПЦ МП на Рівненщині обходить парафіян ПЦУ і переконує їх перехрещувати своїх дітей.

Про це повідомляє священик ПЦУ Іван Маркович у Facebook.

«Знов ця сама історія, знов ті самі граблі. Благочинний РПЦ в Корці Ярослав Воят ходить по моїх парафіянах і наполягає, що їх дітей треба перехрещувати, тим самим принижуючи батьків за їхнє віросповідання», – написав він.

Отець Іван закликав священика припинити таку практику.

«Виправте свою поведінку. Свою недосвідченість і недалекоглядність тримайте в своєму рюкзаку. Люди відкрийте очі і розум», – закликав він.

 

Додамо, 7 липня 2020 року керуючий справами Московської Патріархії митрополит Воскресенський Діонісій розіслав у єпархії РПЦ циркулярний лист із вказівками, як приймати мирян із "розколів".

Священик УПЦ МП на Рівненщині переконує парафіян ПЦУ перехрещувати дітей - фото 66036

 

Цей лист не пройшов непоміченим в Україні.

Так, речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря), наприклад, назвав практику подвійного уділення Таїнства Хрещення такою, що суперечить євангельському вченню та православному богослів’ю.

"Свого часу в МП не раз намагалися підвести «канонічно-богословську» базу під існуючу практику «перехрещувань», яка КАТЕГОРИЧНО СУПЕРЕЧИТЬ євангельському вченню, православному богослів’ю, канонічному праву, практиці як давньої Церкви, так і нового часу.

Але зрозумівши безперспективність цих намагань, там їх полишили. Зберігши практику без пояснень і документального оформлення, на рівні «отак треба». Бо логіка, яка покладалася в основу проектів, водночас повністю знищувала би всю базу міжхристиянських зв‘язків, до чого провідники МП ще не готові. Бо якщо «украінскіє раскольнікі», на думку МП - «не християни», то як можна водночас християнами визнавати католиків, лютеран чи коптів, коли в другому випадку йдеться про відмінності у догматах?

Але навіщо мучитися над канонами і догматами, якщо можна доручити зразковому випускнику Рязанського духовного училища і заочному студенту Московської академії просто виписати циркуляр?", - написав архиєпископ Євстратій (Зоря) у себе на Фейсбуці.

Священик ПЦУ Андрій Дудченко, аналізучи лист митрополита РПЦ, теж зазначив, що Московська Патріархія зневажила канони та принесла віру у жертву політиці.