Священик УПЦ МП після приєднання громади до ПЦУ вивіз з церкви навіть килимки

Священик УПЦ МП після приєднання громади до ПЦУ вивіз з церкви навіть килимки - фото 1
На Тальнівщині громада ПЦУ після попереднього настоятеля із УПЦ МП у церкві не дорахувалася речей для Богослужінь. Рішення про перехід церкви Івана Богослова у Вишнополі з підпорядкування Московського Патріархату до Пра­вос­лавної Цер­кви Ук­ра­їни прийняла сіль­ська ре­лі­гій­на гро­ма­да 24 жовтня 2023 року.

Про це повідомляють Вісті Черкащини.

Благочинний Тальнівської громади Андрій Гаргат розповів, що нині у церкві відсутні багато необхідних для Богослужіння речей. За його словами, коли сільська релігійна громада прийняла рішення про перехід до ПЦУ, на приміщення церкви вишнопільці із представниками правоохоронних органів повісили замок. Тоді ж, разом із майбутнім настоятелем – отцем Володимиром із Майданецького, віряни вирішили, що зайдуть до храму вже тоді, коли будуть готові усі необхідні документи.

– Коли були готові документи, виникла проблема, адже попередній священник Московського Патріархату відмовився віддавати жителям села ключі від церкви. До нього неодноразово телефонували та просили повернути їх, але він навідріз відмовився, сказавши, що відніс ключі до Уманської єпархії УПЦ МП. Потім все таки їх передали, – розповідає отець Андрій.

Зазначимо, що у Вишнополі священик Василь Гулич з Уманщини с. Паланка відмовився переходити до ПЦУ, а тому жителі села організували збори та зробили перехід без нього. І коли вишнопільцям вдалося зайти до храму, то стало зрозуміло, що «батюшка» готувався до такого сценарію.

– Коли до приміщення змогли зайти, то побачили, що у церкві відсутні багато цінних речей. Попри те, що від часу прийняття рішення про перехід до ПЦУ церква була опечатана, із неї встигли вивезти не тільки речі для Богослужіння: церковну чашу, деякі ікони, панікадило, а навіть і килими, – каже Гаргат.

За словами місцевих жителів, які також увійшли до церкви одразу після її відкриття, попередники із Московського Патріархату забрали навіть обігрівач та плащаницю.

Попри всі негаразди, жителі Вишнополя змогли прийти на першу українську Службу Божу в свою церкву на одне з найбільших релігійних свят – Різдво Христове. А те, що залишили після себе «московські попи», залишиться на їх совісті.