Священик УПЦ МП виправдовує наявність дорогих автівок у архиєреїв: Багатий Патріарх - це обличчя Церкви

Після недавнього виступу Патріарха РПЦ Кирила про відсутність у нього багатств, на сайті Горлівської і Слов'янської єпархії УПЦ МП Донецької області з'явився матеріал протоєрея Миколи Марковського, настоятеля Покровської парафії селища Зайцеве, у якому він виправдав наявність розкішних автомобілів у архиєреїв.

За словами священнослужителя, на дорогих авто архиєреїв будуть краще "сприймати в вищих колах влади, де їм доводиться вирішувати важливі для Церкви питання".

Священик УПЦ МП виправдовує наявність дорогих автівок у архиєреїв: Багатий Патріарх - це обличчя Церкви - фото 56582

 

Про це повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Аhilla.ru.

Протоєрей пояснює, що машина для священика не розкіш, а засіб пересування, що у більшості священиків автомобілі звичайні, як у інших громадян, але тут же о. Микола обмовляється і каже, що архиєреї і Патріарх потребують розкішні авто, бо інакше їх сильні світу цього просто не зрозуміють:

«Багато хто дивиться, на яких машинах їздять архиєреї і Патріарх, яким авто бізнес-класу належить за статусом - для того, щоб їх сприймали у вищих колах влади, де їм доводиться вирішувати важливі для Церкви питання, - і думають, що абсолютно всі священики багаті . Але це не так. (..)

Уявіть, якщо Патріарх або митрополит приїде на "Таврії" або на "Жигулях" на зустріч з президентом. Це викличе тільки сміх і нерозуміння. Патріарх - глава Церкви. По ньому судять про всю Церкву - чи є це зібрання якихось малограмотних селян, бідняків, чи зібрання до якого мають за честь належати люди впливові, високо ерудовані і успішні».

Багатий Патріарх - це обличчя Церкви, яким воно і повинно бути, упевнений протоєрей Микола: «До церкви завжди прагнули приносити все найкраще. Подивіться на лампади в Храмі Гробу Господнього, на прикраси кіотів багатьох ікон. Раніше кіоти і лампади наших храмів прикрашали коштовним камінням і золотом, сьогодні намагаються покрити навіть дешевий метал позолотою. Чи не допускалося, щоб обличчя Церкви виглядало жебраком і убогим. Такі люди, як Патріарх Сербський Павло, який їздив на тролейбусах - це виняток із правил. Схожі явища засуджують і обговорюють, намагаються прийняти або ставляться з відвертим нерозумінням».