• Головна
  • Новини
  • Священик Яків Кротов: Немає ніякого чуда сходження Благодатного вогню...

Священик Яків Кротов: Немає ніякого чуда сходження Благодатного вогню

04.05.2016, 10:43
Священик Яків Кротов: Немає ніякого чуда сходження Благодатного вогню - фото 1
Публіцист, священик Української Автокефальної Православної Церкви Яків Кротов зазначив, що немає чуда сходження Благодатного вогню в Єрусалимі, оскільки справжній вогонь Духа Святого вчить критичному науковому мисленню.

12_tn_0.jpg-gggg.jpgПубліцист, священик Української Автокефальної Православної Церкви Яків Кротов зазначив, що немає чуда сходження Благодатного вогню в Єрусалимі, оскільки справжній вогонь Духа Святого вчить критичному науковому мисленню. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, повідомляє Католицький оглядач.

"Немає ніякого чуда сходження вогню (див. промову 1949 р. доктора церковної історії Миколи Дмитровича Успенського). Є хвороба "снісхождітельності" до забобонів, яка плавно переходить в гріх маніпуляції забобонами. Античудо, що здійснюєтья великими і дрібними путіними від релігії і породжує невзорових від невіри", - написав священик.

Кротов зазначив, що забобони треба вивчати, а не терпіти.

"Справжній вогонь - вогонь Духа Святого - палить забобони, руйнує храми, де забобони множать, вчить критичному науковому мисленню. Забобони треба вивчати, а не терпіти в ім'я єдності Церкви. Розриви в церкві лікуються терпеливістю до чужої віри, а не терпеливістю до чужих забобонів. Досить, вже розіп'яли Христа на хресті, давайте не спалювати Його на "благодатному вогні", - підкреслив він.

Священик додав, що не треба ганятися з проповідями за кожною хворою блефаритом (група захворювань очей, що супроводжуються хронічним запаленням країв повік), яка через дефіцит лікарів і ліків "тре очі пісочком блаженної Матронушки".

"Але коли цинічні насильники, які поїдають будинки вдів, які вбивають лікарів і хворих в Алеппо, підривають будинки гексогеном, брешуть, плюндрують, воюють... замість того, щоб прийняти з небес вогонь Духа, підносять до небес вогонь земного обману і самообману, тоді треба спокійно зауважити, що брехати не треба", - написав о. Кротов.