Священик з Хмельниччини будує храм Небесної Сотні

02 березня, 08:46
Суспільство
Священик з Хмельниччини будує храм Небесної Сотні - фото 1
Церкву на честь Небесної Сотні з 2017 року будує у Волочиську священик Православної Церкви України отець Микола Фатич.

Священик розповів Суспільному, що з перших днів Євромайдану був у Києві та в дні найбільшого протистояння стояв між "Беркутом" та протестувальниками.

"Цей храм буде іменуватися — Святих Новомучеників України. А божественна назва, тобто народна, людська — храм Небесної Сотні. Новомученики, які боролися за свою державу, за незалежність, за свою країну. Вони можуть бути навіть не зачислені до лику святих. А чим не святі наші воїни, які захищають нашу батьківщину? Кожен воїн, який віддав життя за нашу батьківщину і герої Майдану — вони святі", — сказав отець Микола Фатич.

На роковини вшанування Небесної Сотні, під час відкриття одного з перших пам’ятників в області у Волочиську у 2015 році отець Микола дав обіцянку збудувати в місті храм на честь полеглих на Майдані.

"Цей храм, коли буде збудований, в ньому буде служитися служба Божа кожен день. За наших героїв, які полягли, захищаючи свою батьківщину, Україну. Той рік ми нічого не робили, тому що почалася війна. Цього року все-таки ми хочемо з весни зовнішні роботи закінчити. Цей храм насправді дуже гарний, особливо його архітектура. Людям дуже подобається", — сказав отець Микола.

Священик говорить — вірить та сподівається, що будівництво храму прискорить перемогу України у війні з Росією.