• Головна
  • Новини
  • Священика-сепаратиста Димитрія Сидора засудили до трьох років умовно...

Священика-сепаратиста Димитрія Сидора засудили до трьох років умовно

20.03.2012, 11:34
Священика-сепаратиста Димитрія Сидора засудили до трьох років умовно - фото 1
За посягання на територіальну цілісність України священика УПЦ (МП) Димитрія Сидора, голову «Сойму Підкарпатських русинів», засудили до трьох років позбавлення волі з відтермінуванням виконання вироку на 2 роки.

Димитрій СидорЗа посягання на територіальну цілісність України священика УПЦ (МП) Димитрія Сидора, голову «Сойму Підкарпатських русинів» засудили до трьох років позбавлення волі з відтермінуванням виконання вироку на 2 роки. Саме стільки, скільки просив прокурор. Також о. Димитрія Сидора зобов'язано сплатити штраф у сумі 1840 гривень.

19 березня, як повідомляє газета «Срібна земля», в Ужгороді відбулося завершальне судове засідання у кримінальній справі №499 за ч. 1 ст. 110 КК України "посягання на територіальну цілісність і недоторканість України", порушеній проти протоєрея УПЦ (МП) о. Димитрія Сидора слідчим відділ УСБУ в Закарпатській області ще кілька років тому.

В ході судового засідання під головуванням І. Стояна трапилася низка інцидентів, зокрема, за перешкоджання роботі суду з залу насильно вивели "русина" Юрія Чорі, а потім міліціонерам довелося захищати кореспондента газети "Дзеркало тижня. Україна" Ярослава Галаса від інших "русинів", які накинулися на нього, коли той зробив спробу сфотографувати підсудного.

Кримінальну справу проти священика УПЦ (МП) СБУ порушила 5 грудня 2008 року. Через рік відбулося перше слухання по справі. Винуватим себе священнослужитель не визнавав. Разом з іншими лідерами русинського руху він звертався до Росії з проханням визнати їх незалежність від України. Перебуваючи на підписці про невиїзд, о. Димитрій Сидор заявляв про право на збройний супротив проти української влади. Спокусився священик і на чергову можливість стати слугою народу – депутатом, при цьому замість того, щоб зареєструватися кандидатом у депутати Закарпатської облради по одномандатному виборчому округу в обласному центрі, він потрапив до списку мажоритарників до райцентру Берегово, де проживають угорці. В результаті духовний лідер русинів отримав близько 20 голосів підтримки.