• Головна
  • Новини
  • Священики різних конфесій стоять на варті українських кордонів, допомагаючи військовим...

Священики різних конфесій стоять на варті українських кордонів, допомагаючи військовим

28.03.2014, 11:37
Священики різних конфесій стоять на варті українських кордонів, допомагаючи військовим - фото 1
Священнослужителі Української Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Греко-Католицької Церкви разом підтримують та проводять молебні з українськими військовими на південних кордонах держави.

exklusiv.gifВіра і патріотизмСвященнослужителі Української Православної Церкви, Української  Православної  Церкви Київського Патріархату та Української Греко-Католицької Церкви разом підтримують та проводять молебні з українськими військовими на південних кордонах держави. Про ситуацію розповів отець Сергій Дмитрієв (УПЦ).

Спершу священики встановлювали контакт з представниками усіх військових частин, допомагаючи їм не лише у питаннях духовних, а й питаючи, чого саме їм бракує. Частково служителі працювали як перевізники, передаючи запити до громади та привозячи необхідне з місцевих ОДА. Серед релігійних функцій постійними були молебні з бійцями, освячення бойової техніки та роздача хрестиків. Одразу ж на наступний день стало зрозуміло, що священики просто не мають змогу роздати кожному з 20 тисяч солдат Писання та освячену атрибутику, тому вони закликали усіх підтримати їхні прагнення та допомогти чим було можливо.

«Ще місяць тому, на початку втручання Росії, один з наших служителів, отець Олег (Варакута) пішов до лав армії. Раніше він був воєнним комісаром у чині підполковника та вирішив повернутись до війська. Також днями був мобілізований отець Валентин (Бондарь), однак він чекає на остаточну команду», — розповідає про мобілізацію священиків протоєрей Петро (Коваль).

Окрім того, не оминали християни і потреб мирських. Серед предметів першої необхідності були крем від сонця, глибокий одноразовий посуд, шкарпетки, нарди, карти та сигарети. Жителі найближчих регіонів у перший день після заклику про допомогу зібрали більше 200 тисяч гривень, які одразу ж поповнили військових усім необхідним.

отець Сергій Дмитрієв (УПЦ)«За останні три дні ситуація на кордоні дуже загострилась. Найгостріші чутки ширяться про Придністров’я та Одесу. Туди були направлені додаткові військові сили, ми ж перебуваємо тут вже другий день, потім знову повертатимемось до Херсону. Над нашими головами, коли ми спілкуємось в окопах, разів по 5 на день пролітають російські гвинтокрили, буквально метрів 30 над головою. Всі чекають подальшого розвитку подій», — підкреслює отець Сергій.

Мобільні групи служителів мандрують військовими частинами уздовж кордону, відвідуючи приблизно по 5 пунктів за день. За словами очевидців, наразі біля кордону з боку Росії лишаються дивізії чеченців та представники кримської «самооборони». Тимчасові поодинокі вилазки російських бійців з метою захоплення полонених припинились після того, як на українських блокпостах побільшало людей.

Ще одне завдання місцевих жителів та священиків – це ловити провокаторів та інформаційних розвідників з боку РФ. Нерідко в певному містечку чи селі з’являються невідомі, які одразу починають дізнаватись про останні дані, а нерідко пропонують сепаратистську літературу. Цікаво, що місцеві українці самотужки захоплювали невідомих та віддавали до рук СБУ.

Якщо ви хочете яким-небудь чином допомогти священнослужителям або ж військовим, які лишаються на варті кордонів, то ви можете направити перераховані товари чи церковну атрибутику для роздачі людям за адресою єпархії – місто Херсон, вулиця Декабристів, 36.