Священики Сумської єпархії ініціюють вихід УПЦ МП зі складу РПЦ

25 березня, 12:23
Православні
Священики Сумської єпархії ініціюють вихід УПЦ МП зі складу РПЦ - фото 1
Понад 30 священиків Сумської єпархії ініціюють скликання всецерковного Собору та вихід УПЦ МП зі складу РПЦ.

Про це йдеться у зверненні до митрополита Сумского і Охтирського Євлогія (Гутченка).

Вони закликають свого правлячого архиєрея звернутися до Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія з проханням скликати Собор Української Православної Церкви.

Як наголошують священнослужителі, на цьому Соборі слід висловити недовіру Патріарху Кирилу, заявити про вихід УПЦ МП з Московського Патріархату та проголосити повну незалежність Церкви під предстоятельством Митрополита Київського та всієї України Онуфрія.

"Дорогий владико! Не від себе тільки, а й від імені багатьох наших парафіян, які все голосніше і впевненіше говорять про неможливість подальшого перебування Української Православної Церкви у лоні Російської Православної Церкви, солідарно з духовенством Київської, Львівської, Володимир-Волинської, Рівненської, Черкаської єпархій, просимо Вас направити прохання до нашого Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрії про необхідність якнайшвидшого скликання Собору Української Православної Церкви за участю єпископату, делегатів від духовенства, чернечих та мирян", - зазначають автори зеренення.

"Будь-яке підпорядкування нашої Церкви Московському Патріархату стало сьогодні неможливим. Це не предмет полеміки, це очевидний факт", - наголошують священнослужителі УПЦ МП.