Священики УПЦ МП зібрали майже пів тисячі підписів за церковний трибунал над Кирилом

Священики УПЦ МП зібрали майже пів тисячі підписів за церковний трибунал над Кирилом - фото 1
Священики УПЦ МП зібрали 430 підписів за міжнародний церковний трибунал над Патріархом РПЦ Кирилом

Про це повідомив Радіо Свобода клірик Дніпропетровської єпархії УПЦ МП, протоєрей Андрій Пінчук, який був одним з ініціаторів збору.

Підписи священиків збирали під зверненням духовенства до Предстоятелів Східних Церков щодо суду над Патріархом Кирилом.

Як розповів о. Андрій Пінчук, тепер звернення у перекладі на грецьку мову подадуть на розгляд до Собору Предстоятелів Константинопольської, Александрійської, Антіохійської, Єрусалимської та Кіпрської Церков, якому підсудний Патріарх Кирило.

«Вони мають спершу прийняти до розгляду, а потім ухвалити рішення про призначення засідання. Але я не знаю про терміни», – сказав священик.

Як він розповів, текст англійською мовою подадуть до Предстоятелів інших Православних Церков для ознайомлення. Звернення, перекладене російською мовою, направлять Патріарху Кирилу «для розуміння того, що він накоїв в Україні й у чому його звинувачує українське духовенство», каже о. Андрій Пінчук.

«Основне звинувачення – підтримка розповсюдження вчення про «русскій мір», що, на нашу думку, є різновидом єресі етнофілетизму. Це коли щось національне ставиться над християнським універсалізмом, коли за димом «національних ідей» не видно Христа і Божої істини», – зазначив священик.

Він зауважив, що в історії є прецеденти щодо позбавлення керівників Церков сану саме через таку процедуру. 450 років тому у Росії саме Собор Предстоятелів позбавив сану Патріарха Нікона.