Священику, якого називали "Тернопільским Шептицьким", встановили пам'ятник

20.10.2020, 14:22
Культура
Священику, якого називали "Тернопільским Шептицьким", встановили пам'ятник - фото 1
У Тернополі на території історичного факультету педагогічного університету (масив «Дружба») 18 жовтня відбулося відкриття пам’ятника о. Володимиру Громницькому (1862 – 1938).

Про це повідомляє сайт Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Отець Громницькицй майже півсторіччя був парохом Тернополя, діяльним не тільки у Церкві, а й знаним серед засновників «Міщанського братства», тернопільського банку, шпиталю та організації для емігрантів.

«Зважаючи на життя і діяльність о. Володимира, як священника, громадського діяча, патріота, у місті Тернополі ми по праву можемо називати його «тернопільським Шептицьким», - розповідає доктор історичних наук о. Віталій Козак.

Чин освячення пам’ятника здійснив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор Мартинюк за участю священників Тернополя, ректорату ТНПУ, ініціативної групи, студентів.

«Ми здійснили освячення пам’ятника, на знак пошани і вдячності тернополянину, патріоту, духівнику, - наголосив кир Теодор. - Про о. Володимира ми мало знаємо. Цей пам’ятник є початком великого шляху не тільки дослідження життя і діяльності пароха Тернополя перед війною, але є також часом усвідомлення того, скільки нам ще треба працювати, щоб бодай трохи зрівнятися з такими постатями, як о. Володимир Громницький».

Єпископ Теодор подякував від імені митрополита Василія Семенюка всім, хто долучився до реалізації даної ініціативи та здійнив символічне висадження дерева спільно зі студентами-істориками І курсу ТНПУ.

Про життя о. Володимира Громницького можна прочитати у матеріалі Володимира Мороза.