Священник-колаборант УПЦ МП мріє повернутися до Херсону разом із окупантами

26 січня, 12:29
Суспільство
Священник-колаборант УПЦ МП мріє повернутися до Херсону разом із окупантами - фото 1
Священик-колаборант УПЦ МП Геннадій Шкіль, який втік до Російської Федерації після контрнаступу ЗСУ, обіцяє вернутись після захоплення росіянами Херсону.

Про це Шкіль заявив в інтерв’ю російським пропагандистам із телеканалу «Звезда», передає ДФ.

Геннадій Шкіль представився «поки що» священиком «Херсонської єпархії УПЦ». Він також зізнався що йому дав «благословення» єпископ Моспатріархату служити один рік в кафедральному соборі Ставрополя (Росія).

Водночас Шкіль плекає надію, що Херсон знову захоплять російські війська і він повернеться до нього. Цей злочин священик УПЦ МП називає «звільненням».

Далі Шкіль звинуватив «Захід» у просуванні сект в Україні, а також у «відриванні людини від Церкви і Бога».

Крім цього, Шкіль заявив, що сатана через Католицьку Церкву «намагається заволодіти душами людей» і тільки Московський Патріархат, який благословляє війну проти України нібито є істинною Церквою, на його думку.

Священик також не вважає, що Росія пішла в сторону антихристиянства, а РПЦ стала «ручною Церквою» кремлівського режиму, інструментом у війні проти України.

До втечі на Росію о. Геннадій Шкіль душпастирював в Голій Пристані, коли окупанти контролювали Херсон.
Колаборант Шкіль вітав російських загарбників в окупованому Херсоні на «дні побєди», писав доноси й виступав у Москві, де розказував як «нормалізується життя» із загарбниками та про «братні народи». Шкіль, заявляв, що закатовані люди в Ізюмі – «це не поховання жертв масових репресій», а звичайнісінький цвинтар.

Шкіль є одним із тих священнослужителів УПЦ МП, які підтримують війну Росії проти України. У програмі, яка вийшла на ютуб-каналі Akaphist у серпні цього року, Шкіль називає війну Росії проти України «спецоперацією» і звинувачує в усьому українську владу, яку називає «нацистською».

Геннадій Шкіль відспівав колаборанта Савлученка, якого ліквідували партизани.

У травні Шкіль звинуватив ЗСУ в обстрілах мирних жителів.