Священнослужителі Краматорського деканату УГКЦ радилися, як проводити діяльність у часі війни

29 червня відбулись збори духовенства Краматорського деканату Донецького екзархату УГКЦ.

Про це повідомляє прес-служба Донецького екзархату УГКЦ.

У зустрічі, яка через воєнні обставити відбулась в онлайн-форматі, взяли участь владика Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ, священики Краматорського деканату на чолі з деканом отцем Іваном Василенком та канцлер Донецького екзархату отець Андрій Бухвак.

Священнослужителі Краматорського деканату УГКЦ радилися, як проводити діяльність у часі війни - фото 95873

 

На зборах головним питанням на порядку денному була діяльність парафій у часі війни. Отці представили архиєрею різні аспекти душпастирювання: пасторальний, харитативний, капеланський. Окремо обговорювалась діяльність «Карітасу» на території деканату.

В часі війни питання благодійної діяльності постало особливо гостро: величезна кількість людей, серед яких і вірні греко-католики, тікає від війни в більш безпечні регіони України, тож Церква постійно перебуває в контакті з цими людьми і опікується ними, коли вони є далеко від своїх домівок. Але також багато людей залишаються з зоні бойових дій або близько до неї, ці люди також потребують постійної підтримки, адже в багатьох містах і селах немає світло- і водопостачання, проблема з ліками та їжею.

Краматорський деканат розташований у самому епіцентрі бойових дій, тому священики та вірні на його території щодня перебувають у небезпеці та зіштовхуються з масою труднощів. За розвитком подій в усіх куточках екзархату, який великою мірою опинився під контролем російських військ, пильно стежить владика Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ, разом з працівниками курії екзархату, тримаючи на контролі усі питання і виклики, які виникають на тій чи іншій парафії.