• Головна
  • Новини
  • Священнослужителі УГКЦ взяли участь у конференції військових капеланів країн НАТО...

Священнослужителі УГКЦ взяли участь у конференції військових капеланів країн НАТО

01.02.2012, 10:55
Священнослужителі УГКЦ взяли участь у конференції військових капеланів країн НАТО - фото 1
У Сараєво (Боснія та Герцеговина) 30 січня розпочала роботу конференція головних військових капеланів країн НАТО.

Конференція військових капеланівУ Сараєво (Боснія та Герцеговина) 30 січня розпочала роботу конференція головних військових капеланів країн НАТО. У заході беруть участь 63 учасники з 27 країн світу, в тому числі й з України. На конференції нашу державу представляють владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, та його заступник о. Любомир Яворський.

Українські греко-католики беруть участь у конференції уже вшосте Священнослужителі, крім Церкви, представляють на міжнародному з’їзді військових капеланів ще й Раду у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, членами якої є Українська Греко-Католицька Церква.

За інформацією сайту Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, темою цьогорічної конференції стало гасло «Релігійні лідери як будівничі миру».

Довідка: Міжнародна конференція головних військових капеланів країн НАТО відбувається кожного року. Вперше захід пройшов у Штудгарті (Німеччина) 1990 року. Конференція була запроваджена з метою налагодити діалог та зміцнити співпрацю між капеланством, що існує в різних державах, під час операцій в НАТО. Друга конференція була масштабнішою, оскільки її учасниками стали країни колишнього Варшавського Пакту. Угорщина, Румунія, Чехословаччина і Польща представили своїх військових капеланів. Таким чином конференція стала називатись «Північноамерикансько-європейською конференцією капеланів». З 1993 року захід став постійно підтримуваним з боку держав-організаторів конференції, а сама конференція набула статусу міжнародної.

Минулого року капелани збирались у Празі та обговорювали етичні проблеми, які покликаний вирішувати військовий капелан.