Священнослужителі УПЦ МП не зможуть отримати мандат військового капелана: постанова Уряду

05 червня, 08:58
Суспільство
Священнослужителі УПЦ МП не зможуть отримати мандат військового капелана: постанова Уряду - фото 1
Якщо Церква має центр у країні-агресорі, це є підставою для відмови.

Уряд ухвалив нову постанову, в якій вніс зміни до чинного положення про порядок видачі мандата на право здійснення військової капеланської діяльності. Відповідне рішення ухвалене на реалізацію закону України, який було прийнято Верховною Радою у березні 2024 року, повідомляє постійний представник Кабінету Міністрів України у ВРУ Тарас Мельничук, інформує ZN,UA.

Згаданим вище законом визначено, що священнослужитель не має права отримувати мандат військового капелана в разі, якщо Церква, до якої він належить, має центр управління в країні-агресорі. В більшості випадків це положення стосується православних церков, які формально є українськими релігійними організаціями, але керуються вказівками та настановами з Москви.

“Доповнено перелік підстав для видання Державною службою України з етнополітики та свободи совісті наказу про відмову у виготовленні мандату новою підставою, зокрема, належністю кандидата на посаду військового капелана до релігійної організації, що визнана такою, що входить до структури (є частиною) релігійної організації, керівний центр (управління) якої знаходиться в державі, визнаній такою, що здійснила збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України”, – вказано у повідомленні.

За висновком релігієзнавчої експертизи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Українська Православна Церква МП є структурним підрозділом РПЦ.