Священнослужителів УПЦ МП "стимулюватимуть" піти з лаври, - Мінкульт

15 березня, 16:21
Держава
Священнослужителів УПЦ МП "стимулюватимуть" піти з лаври, - Мінкульт - фото 1
Мінкульт України має намір повернути майно Києво-Печерської лаври у користування державі, однак застосовувати насильство до ченців, які відмовлятимуться залишати територію лаври - не будуть. Водночас правоохоронці "стимулюватимуть" їх покинуть територію.

Про це у вівторок, 14 березня, в ефірі телемарафону заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Кореспондент.

Він також зазначив, що покинути лавру насамперед зобов'язані керівники УПЦ МП.

"Якщо хтось і має виїжджати у перших рядах, на мій погляд, то це керівники, які вели незаконні забудови на території об'єкта ЮНЕСКО протягом багатьох років - митрополити Павло, Антоній, Синодальне управління, Адміністрація УПЦ МП... А потім можна говорити про всіх інших", - сказав Ткаченко.

Коментуючи заяву митрополита Павла, який має намір "до останнього відстоювати свої права" та не звільняти територію лаври, а ще анонсував "апокаліпсис, який розпочнеться з України", Ткаченко зазначив, що "цей персонаж" протягом багатьох років був героєм багатьох репортажів і говорив за цей час різні речі.

"Прислухатися до його слів потрібно відносно - це перше. А друге - я упевнений, що ситуація кардинально зміниться, коли ці громадяни покинуть територію лаври. Думаю, спільна робота фахівців та правоохоронців стимулюватиме таке їхнє рішення", - сказав глава Мінкульту.

Він також додав, що представники УПЦ МП "завжди мають вибір".