Святий Престол і Міжнародний Олімпійський Комітет закликали лідерів світу обирати мир, а не війну
«Бог хоче миру та єдності для нашого людського роду», – наголошується в спільній заяві, яка з’явилася за підсумками приватної аудієнції в Папи Франциска очільника Міжнародного Олімпійського Комітету Томаса Баха, що відбулася в рамках саміту «Спорт для всіх», який 29-30 вересня 2022 року відбувався у Ватикані. Про це повідомляє Vaticannews.
Під документом поставили підписи Томас Бах та кардинали Жозе Толентіно де Мендонса, Префект Дикастерії в справах культури та освіти, Кевін Фаррелл, Префект Дикастерії в справах мирян, сім’ї та життя, і Майкл Черні, Префект Дикастерії служіння цілісному розвитку.
На початку заяви звертається увагу на те, що світ сьогодні змушений долати серйозні виклики, адже лиха війни, кліматичних змін і економічних труднощів принесли біль і невимовні страждання мільйонам людей у світі. «Внаслідок світової війни, яка ведеться фрагментами, понад 100 мільйонів людей були змушені втікати зі своїх домівок, сім’ї були поділені, а численні матері, батьки, сини і доньки живуть у страхові, не маючи змоги практикувати свою віру, реалізувати мрії про краще життя чи, навіть, просто займатися спортом», – нагадують автори листа, зауваживши, що все це відбувається у той час, як людство ще відновлюється від наслідків глобальної пандемії.
Підписанти підтверджують свою переконаність у тому, що лише за допомогою «могутнього почуття взаємної солідарності», яке проявилося під час кризи в охороні здоров’я, можливо долати численні виклики, які загрожують світові.
«В цьому дусі солідарності закликаємо світових лідерів шукати справедливі та мирні вирішення всіх суперечок і конфліктів. Заохочуємо їх підтримувати діалог, взаєморозуміння та братерство між народами та підтримувати гідність кожного чоловіка, жінки та дитини, особливо вбогих, марґіналізованих і тих, хто страждає через насильство війни та збройних конфліктів», – наголошують вони, підкреслюючи, що «Бог хоче миру та єдності» для людського роду, а Олімпійські та Паралімпійські Ігри є «великим символом цієї єдності», бо згуртовують людей і народи в здоровому змаганні та заохочують «розгледіти в спортивних змаганнях автентичну дорогу на користь миру, що ґрунтується на особистій дисципліні та на зусиллях командної роботи в пошуках найвищих результатів».
«Єдині в цьому переконанні, звертаємося із закликом до світових лідерів ступати цією дорогою для добра кожної країни та кожного народу», – зазначається у спільній заяві МОК та деяких дикастерій Римської Курії.