Така "самокерованість": Синод РПЦ закликав Митрополита Онуфрія "неухильно дотримуватися правил"

29 грудня 2020 року під головуванням Патріарха Московського Кирила в дистанційному форматі відбулося засідання Синоду Російської Православної Церкви.

Така 'самокерованість': Синод РПЦ закликав Митрополита Онуфрія 'неухильно дотримуватися правил' - фото 64320

 

Синод РПЦ нагадав, що Україна - їх канонічна територія і закликав Митрополита Онуфрія "неухильно дотримуватися правил".

Про це йдеться в Журналі № 114:

"Відповідно до Статуту РПЦ (стаття 3 глави I), її канонічну територію складають такі країни: Російська Федерація, Україна, Республіка Білорусь, Республіка Молдова, Азербайджанська Республіка, Республіка Казахстан, Китайська Народна Республіка, Киргизька Республіка, Латвійська Республіка, Литовська Республіка, Монголія, Республіка Таджикистан, Туркменістан, Республіка Узбекистан, Естонська Республіка, Японія ".

Синод РПЦ "мав міркування" про випадки порушення встановленого порядку направлення кліриків єпархій канонічної території Російської Православної Церкви в далеке зарубіжжя і їх переходу в інші Помісні Православні Церкви.

Йшлося про те, що перехід клірика в іншу канонічну юрисдикцію повинен здійснюється "за поданням єпархіального архиєрея при схваленні Священним Синодом і на підставі відпускної грамоти Святішого Патріарха".

Синод РПЦ серед іншого ухвалив:

"Просити Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, а також Предстоятелів самокерованої Церкви, Білоруської Екзархату і Митрополичих округів звернути увагу Преосвященним відповідних єпархій на необхідність неухильно дотримуватися згаданих правила і відкликати раніше видані відпускні грамоти та інші аналогічні документи, видані в порушення встановлених правил..."