Теолог пояснив, чому Папа Римський "робить реверанси" в бік Росії

04 травня, 09:10
Католики
Теолог пояснив, чому Папа Римський "робить реверанси" в бік Росії - фото 1
Папа Римський уже не раз робив неоднозначні заяви щодо війни Росії проти України. Загалом Ватикан змушений робити певні жести в бік Росії, щоб мати хоча б якісь канали зв'язку.

Про це 24 Каналу сказав доктор богослов'я, викладач Українського католицького університету Анатолій Бабинський. Він зауважив, що Ватикан відіграв значну роль у звільненні кількох груп військовополонених.

Бабинський зазначив, що відносини між Ватиканом і РПЦ зараз є найгіршими за останні 70 років.

"Але стосунки між Папою Франциском і митрополитом Іларіоном, ймовірно, є кращими за міжцерковні взаємини загалом. Тож, з одного боку, вони мають досить добре неформальне спілкування. З іншого боку, варто розуміти, що в рамках навіть цієї миротворчої місії, про яку йдеться, Ватикан змушений робити певні жести, реверанси в бік Росії для того, щоб втримувати цей контакт теплим, аби мати хоча б якісь канали зв'язку ", – пояснив теолог.

Відомо, що Ватикан відіграв значну роль у звільненні кількох груп військовополонених. Зараз мова ведеться про повернення українських дітей, і Папа Римський висловився за те, щоб узяти в цьому участь. Тож, за словами Анатолія Бабинського, Ватикан буде інколи робити реверанси, які нам не подобатимуться. Але питання в тім, чи не отримаємо ми від цього більше вигоди, якщо вдасться повернути до України дітей.

Доктор богослов'я зауважив, що Католицька Церква не є однорідною. І, наприклад, країни Латинської Америки й Африки можуть бути симпатиками російських наративів. А європейський чи північноамериканський католицизм однозначно є на боці України.

"Папа Франциск усе-таки має свій бекграунд, він не може його так легко позбутися. Певно, якийсь антиамериканізм", – зазначив Бабинський. Інколи, за його словами, це створює не до кінця добре розуміння в усій Католицькій Церкві того, що відбувається в світі.

Агатолій Бабинський вважає, що для керівництва Росії слово Папи майже нічого не варте. Тобто вони використовують його лише тоді, коли їм вигідно. Це видно на прикладі зустрічі Папи Римського і Патріарха РПЦ Кіріла на Кубі у 2016 році. Для росіян ці зустрічі мають лише інструментальний ефект для того, щоб легітимізувати те, що вони роблять, – заявив доктор богослов'я.

За його словами, якщо росіянам не вдасться викрутити ситуацію так, ніби Папа Римський їх підтримує, то вони ніколи не підуть назустріч і не запросять його до Росії.

Він додав, що Папи не раз намагалися врегулювати серйозні воєнні конфлікти, але їм ніколи це не вдавалося. Тому що війни мають свою логіку й розірвати її поки що не вдавалося жодному понтифіку.