Територіальна громада на Волині вимагає заборонити УПЦ МП

14.07.2022, 12:17
Держава
Територіальна громада на Волині вимагає заборонити УПЦ МП - фото 1
Депутати турійської селищної ради підтримали заборону Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Про це йдеться на сторінці «Турійська територіальна громада: сьогодення», передає Волинь UA.

На черговій сесії обранці Турійської селищної ради більшістю голосів підтримали аналогічне звернення депутатів Ковельської районної ради щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні.

Протокольно було прийняте відповідне рішення.

Текст звернення публікуємо без змін:

Для російської федерації, яка здійснює воєнну агресію проти України, Українська православна церква московського Патріархату (УПЦ МП), як частина російської православної церкви (РПЦ), практично є останнім форпостом з підтримки держави-агресора. Діяльність Української православної церкви (Московського патріархату) (далі – УПЦ МП) носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер. Будучи структурним підрозділом Російської православної церкви, яка відома своїми давніми стосунками з російськими спецслужбами, ця релігійна організація послідовно провадить розкольницьку політику на релігійному ґрунті, штучно створюючи передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві та невпинно розповідаючи всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні.

Росія цинічно використовує УПЦ МП і її вірян та священнослужителів (які часто самі цього до кінця не усвідомлюють) як майданчик для пропагування ідей і наративів «руского міра».

Перед вторгненням в Україну путін заявив, що УПЦ МП в Україні «утискають» і це був один із аргументів про «необхідність навести лад в Україні».

Православна церква в росії не є церквою як такою, це певний департамент у справах релігій російської держави, а позиція РПЦ, та персонально патріарха Кіріла у війні росії проти України є максимально людиноненависницькою. Від рук російських терористів, благословенних Кірілом, гинуть наші сини і чоловіки, мирні люди, серед яких діти і жінки.

Визнаючи це, дві волинські єпархії звернулися до патріарха РПЦ Кіріла з вимогою надати автономію УПЦ МП. Майже дві сотні священників УПЦ МП на Волині поставили свої підписи під зверненням з вимогою засудити дії Кіріла силою міжнародного церковного трибуналу. Однак керівництво УПЦ МП й досі продовжує зберігати підпорядкування центру в москві, що прямо загрожує національній безпеці України.

Враховуючи наведені факти та обставини, ми, депутати районної ради, звертаємося до:

- Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України з проханням ухвалити та підписати Закон, про заборону діяльності УПЦ МП в Україні;

- начальника Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка з проханням негайно скасувати в установленому законодавством порядку Статути та державну реєстрацію релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області;

- вірян УПЦ МП на Волині відкинути непорозуміння та сумніви, вийти з лав УПЦ МП, розірвати будь-які зв’язки із РПЦ, що дасть можливість збудувати єдину православну незалежну українську церкву.